Sony bude i nadále investovat do PSVR na PS5.

Virtuální realita byla dlouho považována za budoucnost her, ale i když v posledních letech prošla dlouhou cestou, nedosáhla platforma takového přijetí, jako tradiční platformy. Společnost Sony vstoupila na VR trh se svou vlastní nabídkou PlayStation VR v roce 2016, která spolupracovala s PS4. Zatímco PSVR bude fungovat s PS5 díky adaptéru , společnost Sony oznámila, že se pracuje na PSVR nové generace pro PS5.

Společnost Sony neoznámila přesné datum vydání PSVR nové generace, ale potvrdila, že se jej nedočkáme v tomto roce, protože na jejich novém VR headsetu je stále hodně práce. Původní PSVR byl spuštěn téměř celé tři roky po PS4, takže pokud by nové VR následovalo stejný cyklus, je možné, že se PSVR nové generace dočkáme až někdy v roce 2023.

Jednou z největších výzev PSVR je její přístupnost. Na rozdíl od některých ostatních náhlavních souprav VR na trhu, jako je Oculus Rift nebo Valve Index, které k provozu vyžadují velmi výkonné herní počítače, se PSVR připojuje k PS4. Zdá se, že Sony touží zdůraznit, že PSVR nové generace bude pro hráče ještě přímočařejší. Podle senior viceprezidenta společnosti Sony Entertainment Interactive Hideaki Nishino „se připojí k systému PS5 pomocí jediného kabelu, aby zjednodušil nastavení a zlepšil snadné použití a zároveň umožnil vysoce věrný vizuální zážitek.“ Nový PSVR bude také obsahovat nový řadič, který bude využívat některé technologie zabudované do ovladače DualSense PS5, zatímco nový headset „vylepšuje vše od rozlišení a zorného pole až po sledování a vstup.“

Přečti si  Remnant: From the Ashes dostane aktualizaci pro PS5 a XSX / S 13. května

VR možná nikdy nenahradí tradiční herní zážitek; ne každý si chce připnout náhlavní soupravu k obličeji, když si chce po práci odpočinout při hře. VR se však pro hráče stává stále životaschopnější alternativou a zpestřením herních zážitků. Navíc tituly, jako jsou Tetris Effect a Beat Sabre nebo Resident Evil 7 a Halůf-Life: Alyx dokázaly, že i AAA tituly mají v tomto segmentu své místo.

Jakmile budeme o nové generaci PSVR vědět více, budeme vás o tom informovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno