Dlouho očekávané pokračování hry Hellblade: Senua’s Sacrifice od společnosti Ninja Theory, Senua’s Saga: Hellblade 2, vychází tento týden. Senua se v něm vydává na vikingský Island, aby vykonala spravedlnost a zároveň se vypořádala se svou psychózou, která se projevuje jako „Fúrie“.

V novém videu vývojářský tým spolu s několika odborníky diskutuje o psychóze a o tom, jak je ve hře zobrazena.

Mezi tyto odborníky patří například peer pracovníci Cambridgeshire and Peterborough NHS Foundation Trust a Paul Fletcher, profesor zdravotní neurovědy Bernard Wolfe z University of Cambridge. Kromě spolupráce s nimi navázala společnost Ninja Theory partnerství s Recovery College East. Jejím cílem bylo „důkladné pochopení tématu“ při zobrazování postavy s psychózou.

To, co začalo jako cvičení v naději, že se něco naučíme, se rychle změnilo v tvůrčí spolupráci, kdy nám otevřenost, upřímnost a nadšení našich spolupracovníků daly možnost nejen pravdivě ztvárnit Senuiny zážitky, ale také vylepšit naši postavu, její svět a příběh,“ uvedl šéf studia Dom Matthews pro Xbox Wire.

Přečti si  Společnost Valve pracuje na střílečce s hrdiny 6v6 s názvem Deadlock

Doufá, že pokračování opět „dá ochutnat, jaké to může být slyšet hlasy, vidět věci, které vidíte jen vy, a řídit se přesvědčením, které může být pro ostatní neobvyklé.“ Matthews se také podělil o informace z konference, kterou společně pořádaly společnosti Ninja Theory a Cambridge Neuroscience a která se týkala psychózy a jejího zobrazení ve hře. Podívejte se na ni zde.

Senua’s Saga: Hellblade 2 vychází 21. května pro Xbox řady X/S a PC, i když se údajně uvažuje i o vydání pro PS5. Pro systémové požadavky na PC zamiřte sem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno