Slavná melodie PS1 má tajnou funkci
Domů » Doporučené » Slavná melodie PS1 má tajnou funkci

Slavná melodie PS1 má tajnou funkci

Asi každý majitel PS1 pamatuje velmi chytlavou bootovací melodii PlayStationu 1, ale věděli jste, že měla i skrytou funkci?

Každý, kdo v té době vlastnil PS1, nebo jej stále vlastní, pravděpodobně nikdy nedostane z hlavy zvuk, který konzole přehrávala po jejím spuštění. Po stisknutí tlačítka napájení na šedém krytu, se po zapnutí a bootovaní konzole přehrála speciální melodie.

V rozhovoru pro GameInformer se skladatel Takafumi Fujisawa o této melodii rozhovořil. Uvedl, že zvuk, nejen že dobře zněl, ale také splnil velmi specifický účel. Zvuk měl totiž hráči signalizovat, že hardware běží tak, jak má, a disk byl úspěšně načten.

Přečtěte si  Dnes se Apex Legends vrací původní mapa Kings Canyon

Pokud nebyl disk v pořádku a se systémem byl nějaký problém, měl být podle Fujisawy zvuk navržen tak, aby byl přehráván postupně. Takže majitel mohl snadno odhalit, že došlo k nějaké chybě.

Fujisawa dále prozradil, že tato melodie byla složena do dvou dnů a dle zadání měla být složena tak, aby byla vzrušující a signalizovala, že se bude dít něco zábavného. Jak vidno, tak skladatel určitě uspěl.

Další doporučené příspěvky
 
Anketa: Co je pro vás rozhodujícím faktorem pro nákup nové konzole?

Ve světě se neustále objevují ankety, kde fanoušci a hráči...