Sony bude podporovat PS4 ještě tři roky po vydání PS5
Domů » Hry » Death Stranding » Sony bude podporovat PS4 ještě tři roky po vydání PS5

Sony bude podporovat PS4 ještě tři roky po vydání PS5

Sony potvrzuje své plány pokračovat v podpoře PS4 , a to i přesto, že je hluboko ve vývoji konzole nové generace PS5.

Společnost popsala úspěch PS4 jako “„kritický“ v rámci jejich podnikání. Během setkání investorů společnost Sony uvedla, že bude podporovat PS4 ještě po dobu minimálně ještě tří let, kdy počítá, že konzole bude i nadále zdrojem příjmů.

 Datum vydání PS5 by mělo být na konci roku 2020, ale hráči PS4 by neměli očekávat, že společnost Sony odsune tuto konzoli po vydání PS5 na druhou kolej. PS4 je pro společnost velmi důležitá, jelikož poskytne prvotřídní hráčskou základnu, která je pro úspěch next-gen konzole velmi důležitá. V tomto ohledu hraje velmi důležitou roli i oznámená zpětná kompatibilita. Zdá se, že mnoho hráčů na PS4 je velmi spokojených s myšlenkou že PS5 bude zpětně kompatibilní.

Přečtěte si  Hermen Hulst slibuje na PS5 nové a odlišné zážitky

Podpora pro PS4 by mohla také znamenat, že hráči uvidí mnoho cross-gen her, mezi kterými by mohli být Death Stranding, The Last of Us Part2, Ghost of Tsushima a kupříkladu i další exkluzivní tituly, které byly oznámeny do roku 2022.

Plné plány společnosti Sony zatím nejsou potvrzeny. Tvorba cross-gen titulů by ale mohla znamenat velmi dobré prodeje a to i v okamžiku, kdy bude hráčská základna na PS5 ještě malá. To by ovšem také znamenalo, že by hráči nemuseli nutně kupovat PS5, aby získali stejné herní zážitky.

Další doporučené příspěvky
 
Sequel Death Stranding by se mohl od první hry velmi lišit

Death Stranding je zcela bezpochyby jednou z nejzajímavějších her za...