Společnost Sony údajně očekává masivní prodeje své nadcházející konzole PS5.

Začátkem tohoto měsíce bylo oznámeno, že společnost Sony výrazně navýšila počet vyráběných konzolí PS5, s ohledem na zvýšený zájem, který překonal původní očekávání. Zpráva uvádí, že Sony zdvojnásobila počet jednotek, který by měl být dostupný při spuštění prodeje. Navíc nová zpráva od Digitimes poskytuje další pohled na to, jak se může generace PS5 nadále formovat.

Zpráva pochází ze zdrojů dodavatelského řetězce Sony na Tchaj-wanu a naznačuje, že společnost by mohla zkrátit životnost konzole a očekávat masivní prodeje.

Aktuálně je jasné, že konzole PS4 byla komerčním úspěchem, kdy se aktuálně celosvětově prodalo více než 110 miliónu konzolí a je druhou nejprodávanější domácí konzolí všech dob. Podle této zprávy však společnost Sony očekává se, že během životního cyklu PS5 bude expedovat více než 120 miliónů konzolí.

Přečti si  Ubisoft se odklání od vydávání 3–4 AAA titulů za rok a rozšiřuje zaměření na „vysoce kvalitní“ free-to-play hry

Zatímco systém PS4 byl spuštěn v listopadu 2013, což mu přineslo sedmiletou životnost, tato nová zpráva naznačuje, že společnost Sony se chystá nastavit životnost konzole PS5 na 5 let.

Pokud si však vzpomenete, tak podobné informace se objevovali i v případě PS4, jejíž životnost měla být také poznání kratší, nakonec však společnost vydala silnější verzi PS4 Pro, která prodloužilo životnost generace o další roky. Dá se předpokládat, že k podobnému kroku by mohlo dojít i s PS5.

PlayStation 5 bude uveden do prodeje na konci letošního roku.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno