Společnost Sony chce údajně od Konami odkoupit několik herních sérií, tvrdí poslední příspěvek od 4Chan.

V lednu anonymní uživatel 4Chan, který prohlašuje, že je zaměstnancem společnosti Konami, uvedl, že by společnost Sony chtěla koupit franšízy Metal Gear, Silent Hill a Castlevania , aby vytvořila řadu exkluzivních titulů pro PS5.

Podle příspěvku společnost Sony doufá, že s pomocí Hodea Kojimi dá možnost vzniku remaku původních her Metal Gear a Metal Gear 2: Solid Snake, které vyšly před více než 20 lety. 

Společnost chce také jemně restartovat řadu Silent Hill, pravděpodobně za účasti studia Kojima Productions. V týmu, který by měl na restartu pracovat by měli podle informací být i Keiichiro Toyama, tvůrce hororových her Silent Hill a Siren  a Ikumi Nakamura, hlavní umělec konceptu pro Tango Gameworks a jejich The Evil Within a The Evil Within 2.

Co se série Castelvania týče, tak u té má Sony v plánu úplný restart, kterého by dosáhlo ve spolupráci s Koji Igarashi a Shutari Iida, dvěma veterány, kteří pracovali na několika hrách této franšízy. Reboot by byl vytvořen studiem Sony Japan a mělo by sérii přenést do 3D Bloodborne stylu.

Přečti si  Zamíří Sunset Overdrive na konzole PlayStation?

Příspěvky od anonymního zaměstnance Konami se shodují s informacemi, které  v posledních několika měsících unikly nebo byly naznačeny jinými zdroji. Nedávno, online zpravodajský kanál Rely on Horror představil společnost Sony jako tu, která by měla přispět k oživení série Silent Hill a narovnání vztahů mezi Kojimou a Konami. Podle jejich článku Sony podpoří vývoj dvou Silent Hill titulů, jednoho soft restartu a druhého v podobě epizodické hry typu TellTale, kdy Hideo Kojima by byl u kormidla s plnou tvůrčí svobodou.

V případě, že by se společnosti Sony podařilo odkoupit výše zmíněné franšízy, měli by se majitelé PS5 opravdu nač těšit.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno