Bungie říká, že si zachová svou nezávislost i po akvizici a bude pokračovat ve vydávání multiplatformních titulů.

Microsoft dominoval nedávným titulkům s oznámením akvizice Activision Blizzard , ale samotná Sony byla v posledním roce také na vlně utrácení, když získala společnosti jako Bluepoint GamesHousemarque a Firesprite. Nyní přidali další studio do své first party sestavy a je to velké.

Prostřednictvím zprávy GamesIndustry bylo oznámeno, že Sony získává Bungie – tvůrce Halo a Destiny, za 3,6 miliardy dolarů. Je zajímavé, že se zdá, že Bungie bude fungovat velmi odlišně od ostatních pod hlavičkou PlayStation Studios. Po akvizici bude společnost „nezávislou dceřinou společností“ PlayStation, přičemž její správní rada se bude skládat ze současného generálního ředitele a předsedy Pete Parsonse a ze zbytku současného manažerského týmu studia.

Přečti si  GTA Online – Aktualizace Criminal Enterprises, která přichází 26. července, rozšiřuje kriminální kariéry

To znamená, že Bungie bude i po akvizici stále multiplatformním studiem a bude mít možnost samostatně publikovat hry na jiných platformách, aby „zasáhlo hráče, ať se rozhodnou hrát kdekoli“. Takže ano, to znamená, že Destiny bude stále na Xboxu a budoucí hry Bungie mohou být také.

Se společností Bungie máme silné partnerství od počátku franšízy Destiny a nemohl jsem být nadšenější, že mohu oficiálně přivítat studio do rodiny PlayStation,“ říká CEO PlayStation Jim Ryan. „Jde o důležitý krok v naší strategii rozšířit dosah PlayStation na mnohem širší publikum. Chápeme, jak životně důležitá je komunita Bungie pro studio, a těšíme se na jejich podporu, protože zůstávají nezávislí a neustále rostou. Stejně jako Bungie je naše komunita základem DNA PlayStation a naše společná vášeň pro hráče a budování toho nejlepšího místa pro hraní se nyní bude ještě dále vyvíjet.“

Přečti si  Odhalení multiplayeru Call of Duty: Modern Warfare 2 je naplánováno na začátek září

CEO Bungie Pete Parsons říká: „Jak Bungie, tak SIE věří, že herní světy jsou jen začátkem toho, čím se naše IP stane. Naše původní vesmíry mají obrovský potenciál a s podporou SIE pohneme Bungie, aby se stala globální multimediální zábavní společností, která se věnuje plnění naší kreativní vize.

Bungie v současné době samozřejmě pracuje na Destiny 2, které má brzy vyjít nové rozšíření s The Witch Queen. Mezitím vývojář v současné době také pracuje na nové IP.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno