Vypadá to, že konzolové války jsou stále dražší. Zatímco kdysi Sega a Nintendo bojovaly o prvenství o cenný prostor před televizí, dnes může být konkurence na více platformách a dokonce i cloudu. Avšak stále více vídáme, jak obří korporace pohlcují menší společnosti ve svůj prospěch.

Financial Times hlásí, že Sony se snaží zabývat fúzemi a akvizicemi ještě vážněji. Prezident Sony Hiroki Totoki na tiskové konferenci uvedl, že společnost by mohla vyčlenit svou finanční část, aby zvýšila své investiční schopnosti. „Abychom rozšířili náš růst ve střednědobém až dlouhodobém horizontu, budeme potřebovat schopnost investovat do obrazových snímačů a zábavního průmyslu na zcela nové úrovni,“ řekl Totoki.

Herní průmysl se již nějakou dobu konsoliduje, ale nedávná aktivita byla jak intenzivnější, tak i větší, například Take-Two koupilo Zyngu za 12,7 miliardy dolarů, Sony koupila Bungie za 3,6 miliardy dolarů, a samozřejmě také případ mamutího obchodu za 68,7 miliardy dolarů, který se Microsoft stále snaží prosadit pro získání Activision Blizzard. Microsoft v posledních několika letech také získal ZeniMax Media/Bethesda Softworks za 7,5 miliardy dolarů. Herní kolos Tencent mezitím také zvyšuje své podíly v různých herních společnostech, zejména v Ubisoftu.

Přečti si  Připravuje se nativní emulátor systému PS3 pro PS5

Sony je konglomerát s různými podniky, mezi které patří PlayStation, ale součástí společnosti je také lukrativní rameno obrazových senzorů, které dodává kamerové senzory například mnoha výrobcům mobilních telefonů, a také finanční jednotka, která zahrnuje online bankovnictví a pojišťovnictví. Právě tuto finanční větev chce Sony veřejně uvést na burzu, aby vygenerovala potřebné finanční prostředky pro investice do jiných společností, přičemž by si stále ponechala zhruba 20 procent.

FT citovalo dlouholetého analytika Sony Davida Gibsona z MST Financial, který řekl, že počáteční veřejná nabídka Sony Financial pomůže společnosti být „agresivní“ při fúzích a akvizicích. „Konsolidace v oblasti zábavy probíhá a Sony nechce zůstat pozadu,“ řekl Gibson pro Financial Times. Zdá se, že investoři jsou s plány Sony spokojeni, protože cena jejích akcií po těchto zprávách vzrostla.

Přečti si  Společnost Sony údajně provedla „hluboké škrty“ ve financování vývoje PS VR2

Sony v posledních pěti letech posiluje své odvětví v oblasti zábavy kromě videoher akvizicemi EMI Music Publishing za 2,3 miliardy dolarů a 1,2 miliardy dolarů za streamer anime Crunchyroll v posledních pěti letech, přičemž také převzala podíly ve společnosti FromSoftware, která stojí za hrami jako Elden Ring. Zatímco Microsoft a Sony se konsolidují, další hlavní konzolový hráč, Nintendo, prohlásil, že nemá stejnou strategii.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno