V oficiálním prohlášení společnost Sony komentovala možné posuny svých PS4 exkluzivních titulů.

Události posledních měsíců vedou v řadě případů k ručení mnoha akcí, prezentací a odkladům vydání některých her. Ale The Last of Us Part 2 a další PS4 exkluzivní tituly by navzdory uzavření mnoha studií neměly být odloženy.

Prohlášení společnosti Sony začíná tím, že velmi soucítí se všemi, kteří jsou postiženi situací kolem COVID-19 a ujištěním, že pro pro skupinu Sony je nejdůležitější zaručit bezpečnost jejích zaměstnanců.

Zatímco zaměstnanci v kancelářích v současné době pracují z domova, tak tovární budovy v Číně, včetně Šanghaje a Huizhou, byly v lednu a únoru uzavřeny, ale nyní se již opět vrátily do provozu a obnovily výrobu. Na druhé straně továrny v Malajsii a ve Velké Británii se nyní zavírají nebo jsou již uzavřeny.

Přečti si  PlayStation oznamuje nové partnerství se službou Discord

Co to ale znamená pro hry a PS5, na které fanoušci netrpělivě čekají?

Vydání The Last of Us Part 2 je naplánováno na 29. května a řada fanoušků si nebyla jista, zda koronavirus s tímto termínem opět nezahýbe. Právě proto je níže uvedeno prohlášení o dostupnosti her v Evropě a USA.

„I když v současné době neexistují žádné problémy, společnost Sony velmi pečlivě sleduje riziko, že může dojít ke změnám ve výrobě her první stranou, ale také partnerskými studii v Evropě a USA.“

Prozatím tedy dobrá zpráva: V tuto chvíli nedošlo k žádným odložením, exkluzivit jako  The Last of Us Part 2. Ale společnost Sony nedokáže říct, zda tomu tak bude i nadále. Do procesu, který v současné době bojuje s virem, je zapojeno příliš mnoho zemí.

Přečti si  V současné době každé studio Activisionu pracuje na Call of Duty: Warzone

Sony také uvedla, že neočekává, že bude mít COVID-19 dopad na spuštění PS5. Japonská společnost se prozatím bude snažit co nejlépe udržet kurz se svými plány na rok 2020.

The Last of Us Part 2 vychází 29. května exkluzivně na PlayStation 4. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno