Sony údajně bojuje o udržení ceny PlayStation 5 na nízké úrovni
Domů » Hry » Novinky » Sony údajně bojuje o udržení ceny PlayStation 5 na nízké úrovni

Sony údajně bojuje o udržení ceny PlayStation 5 na nízké úrovni

14.2.2020
Publikoval:

Podle nové zprávy společnosti Bloomberg se společnost Sony snaží o udržení nízké ceny pro svou nadcházející konzoli PlayStation 5, přičemž nedostatek součástí potenciálně posouvá startovací cenu nad rámec PS4.

V současné době se odhaduje, že startovací cena PS5 by mohla být 450 USD, v porovnání s odhadem IHS Markit 381 USD pro PS4, která se při vydání v roce 2013 prodávala za 399 USD.

Pokud nebude společnost Sony ochotna prodávat PS5 se ztrátou, pak náklady na sestavu v podobě 450 USD by nadcházející konzoli mohli výrazně prodražit v porovnání se stávajícím PS4 Pro které se běžně prodává za 399 USD a mnohdy je zlevněno na pouhých 299 USD. Dříve bylo běžné, že konzole byly prodávány za dotační ceny, ale Sony navrhla PS4 tak, aby byla od začátku zisková, zejména poté co společnost přišla o miliardy na technicky ambiciózním PS3.

Přečtěte si  Nioh 2 dostane Last Chance Trial s možností přenosu vytvořené postavy do plné hry

Sony již potvrdilo, že PS5 bude využívat vlastní SSD disk, které patří mezi dražší a jsou náchylné k výkyvům v dodavatelském řetězci. Velikost úložiště, které společnost plánuje zahrnout do PS5, bude mít významný dopad na cenu celého zařízení.Spojte to s příští generací GPD GPU s hardwarovou podporou pro ray tracing a pravděpodobně velkou RAM a vyjde vám, že by nebylo překvapením, kdyby se PS5 dostala na vyšší startovací cenu, než předešlá PS4.

Zpráva Bloomberg také říká, že Sony pracuje na novém headsetu pro virtuální realitu “PS VR2”, který by měl být uveden na trh po PS5.

Přečtěte si  Aktualizováno: Call of Duty: Modern Warfare Battle Royale Gameplay unikl na internet a odhalil řadu novinek

PlayStation 5 bude uveden do prodeje na konci tohoto roku.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Call of Duty: Modern Warfare – Warzone Battle Royale může vyjít na začátku března i jako samostatná free-to-play hra

Nadcházející battle royale pro Call of Duty s názvem Warzone...