Nejprodávanější hry za posledních 12 měsíců v USA byly odhaleny a pořadí položek může být pro některé lidi docela šokující.

Společnost NPD tento měsíc zveřejnila data, která zahrnují první desítku nejprodávanějších her. Tato desítka představuje prodej her mezi dubnem 2020 a březnem 2021. Jedná se pouze o prodej v USA, který navíc nezohledňuje digitální prodej na Nintendo Switch. Díky tomu je přítomnost her jako Mario Kart 8 Deluxe a Animal Crossing: New Horizons ještě působivější.

V top 3 se navíc umístila hra PlayStation exkluzivita Spider-Man: Miles Morales. Nejen, že tato hra je sequelem k prvnímu dílu, ale byla vydána až v listopadu 2020. Ještě více šokující je fakt, že dokázala překonat megahit The Last of Us Part II. Tento trhák od Naughty Dog sice vyhrál téměř všechna herní ocenění, ale v prodejích se umístil až na sedmé příčce.

Existuje několik důvodů, proč se Milesu Moralesovi dařilo tak dobře. Nejdůležitější ze všeho je Spider-Man. Spidey je Marvelův nejslavnější hrdina a teď není nic většího než Marvel, i když Avangers toho nejsou zrovna zdárným příkladem. Tato hra byla také vydána na PS4 a PS5, plus byla jedním z mála launch titulů pro next-gen. 

Asi nebude překvapením, že absolutní top drží Multiplatformní a cross-gen titul Call of Duty: Black Ops Cold War společnosti Activision. Na kompletní žebříčky se můžete podívat výše v přiloženém tweetu.

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno