Sony CEO Jim Ryan se v rozhovoru pro Famitsu rozhovořil o tom, jak to bude na PS5 se zpětnou kompatibilitou a jeho slova vás možná nepotěší.

Ryan uvedl, že zpětná kompatibilita s PS4 byla pro pro Sony klíčovým bodem při vytváření PS5, ale vzhledem k jejímu zaměření na další nové technologie, jako je SSD a DualSense, společnost nemohla umožnit hratelnost starších her na PS5. “Takže jsme bohužel nemohli dosáhnout implementace takových kompatibilit,” řekl Ryan jednoduše.

Jim Ryan potvrdil, že PS5 bude při spuštění zpětně kompatibilní s 99% her pro PS4, ale hráči musí zapomenout na zpětnou kompatibilitu s PS1, PS2 a PS3.

Skutečnost, že PS5 bude mít pouze zpětnou kompatibilitu s tituly PS4, byla dříve odhalena společností Ubisoft. Někteří to nepochybně uvidí jako obrovskou ránu pro hardware nové generace společnosti Sony, protože Microsoft již dříve oznámil, že jeho Xbox Series X a Xbox Series S budou mít schopnost spustit tituly až z doby Xbox 360.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

Společnost Sony také oznámila, že zavádí nové způsoby přístupu hráčů k titulům pro PS4 na PS5. Podobně jako Xbox Game Pass, nová služba PlayStation Plus Collection umožní uživatelům PS Plus okamžitý přístup k „výběru her definující generaci PS4“, jako jsou The Last of Us: Remastered , Persona 5 a God of War, Days Gone a další. 

PlayStation 5 vychází 19. listopadu s cenou 13 490Kč za klasickou verzi a 10 790Kč za verzi digitální.

8 KOMENTÁŘE

  1. Snad raději budu hrát na ps5 než starý hry… Ne má cenu vám kupovat ps5 když chcete hrát ps1, 2,3, kupte Atari… 🙂 určitě nebude hrát starší hry když můžu novější…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno