Podle zasvěcených odborníků se společnost Sony obrátila na všechny významné vydavatele třetích stran a prozkoumala možnosti exkluzivního obsahu.

Oznámení, že Spider-Man pro Marvel’s Avengers bude exkluzivní postavou jen na konzolích Sony, vyvolalo v poslední době rozruch. Bute-li chtít mít v budoucnu kompletní superhrdinský obsah, budete muset titul hrát na PS4 nebo později na PS5. 

A je zřejmé, že Sony chce v budoucnu pokračovat v této strategii a dokonce ji dále rozšiřovat. Imran Khan na Resetera tvrdí, že se to dozvěděl od zasvěcených odborníků, společnost Sony podle něj oslovila všechny hlavní vývojáře a vydavatele videoher.

Cílem je zajistit co nejvíce exkluzivního obsahu pro PS5 ať již ve formě individuálního obsahu hry nebo zcela vlastních her. Podle Khana společnost Sony učinila třetím stranám velmi vysoké nabídky. Sony se zřejmě nebojí za exkluzivitu hodně utrácet, takže dle Imrana Khana bychom se měli připravit na to, že v budoucnu mnohem častěji budeme vídat: “Exkluzivně na PlayStation”.

A co Microsoft? Zasvěcenci tohoto odvětví zřejmě také komentovali konkurenta Sony. Microsoft údajně nechtěl držet krok s vysokými čísly, která Sony na začátku nabídla. 

Společnost Sony sice tento krok nijak oficiálně nekomentovala, ale víme, že se tato strategie vyplatila u řady titulů aktuální generace, takže zde není jediný důvod, proč by v tomto ohledu neměla společnost svůj zájem ještě zvýšit.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

PS5 bude vydán na konci roku.

 

23 KOMENTÁŘE

  1. chtějí mít dobrý hry no, ne jako Shitsoft co chce jenom streamovat sharerovat atd., hlavně nejsilnější konzole, ale hrát na ní nebude co. Dojí akorát tři serie ( halo, gears, forza ) od každýho 5. díl a co z toho 😀 jeslti někdo zabíjí hry tak tihle šašci. Jak chceš SONY vyčítat, že chce mít fajn game list 😀 leda vážně závist mě napadá

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno