Společnost Sony udělala s původním PlayStation VR první působivé kroky vpřed, ale PS VR2, která byla uvedena na trh před rokem, nezaznamenala takový úspěch, v jaký mnozí doufali.

Ačkoli se jistě může pochlubit výrazně lepším hardwarem, podpora zařízení byla přinejlepším minimální a ani prodeje nebyly příliš působivé.

Společnost Sony však podniká zajímavé kroky k posílení knihovny PS VR2. V přehledu některých významných chystaných titulů pro toto zařízení (včetně například hry Metro Awakening) na blogu PlayStation Blog společnost Sony potvrdila, že v současné době testuje kompatibilitu s PC pro PS VR2 a že doufá, že se jí podaří přidat podporu PC her do zařízení ještě letos.

S potěšením se s vámi chceme podělit o to, že v současné době testujeme možnost přístupu hráčů PS VR2 k dalším hrám na PC, abychom nabídli ještě větší herní rozmanitost vedle titulů pro PS VR2 dostupných prostřednictvím PS5,“ napsala společnost Sony. „Doufáme, že tuto podporu zpřístupníme v roce 2024, takže zůstaňte naladěni na další aktualizace.

Jaký bude rozsah této podpory, se teprve uvidí, ale i tak je to zajímavý způsob, jak rozšířit knihovnu her pro PlayStation VR2. Otázkou samozřejmě je, zda bude Half-Life: Alyx možné na tomto zařízení hrát?

Na druhou stranu by bylo od Sony hezké, kdyby poskytla své  PS VR hry na PC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno