Vydání Horizon Zero Dawn Complete Edition pro PC, jedné z největších First-Party exkluzivit společnosti Sony, řadu fanoušků PlayStationu překvapilo až pobouřilo.

Zatímco se Microsoft před několika lety rozhodl přenést všechny své first-party tituly také na PC, společnost Sony si pečlivě držela hry svých studií jen pro Konzoli PlayStation.

Vypadá to však, že Horizon Zero Dawn Complete Edition nebude ojedinělým případem. V poslední finanční zprávě společnost Sony na straně 45 jasně uvádí, že cílem bude pokračovat v jejich rozšiřování se na platformu PC, aby se zvýšila ziskovost.

Cílem SIE je dosáhnout silného růstu výnosů. To s sebou nese zvýšení aktivních uživatelů a doby hraní a zlepšení síťových služeb a posílení obsahu IP, aby si zákazníci vybrali platformu PlayStation. Mezi cílené výsledky patří růst aktivních uživatelů, silnější retence a kratší cyklus konverze, od kterého lze očekávat rozšířený peněžní tok. Prozkoumáme rozšíření našich first-party titulů na platformu PC, abychom podpořili další růst naší ziskovosti.

Nyní zbývá jen hádat, která další PlayStation exkluzivita bude přenesena na PC. Fanoušky bude především zajímat zda je strategií společnosti portovat spíše relativně starší tituly nebo ne.

Přečti si  Pre-load Mass Effect: Legendary Edition je nyní k dispozici na Xbox, připravte si 84 GB volného místa

Ve finanční zprávě společnost Sony také nastínila své zastřešující cíle v boji proti očekávané rostoucí konkurenci ze strany jiných platforem a společností.

Základní růstovou strategií bude inovace a vývoj platformy PlayStation. Za tímto účelem hodlá SIE aktivně investovat do posílení obsahu IP a usilovat o zvýšení hodnoty značky, o podporu komunit a zapojení uživatelů a zároveň zlepšit služby DTC, které se přiblíží uživatelům. Za účelem posílení obsahu IP SIE urychlí vylepšení a rozšíření svého portfolia exkluzivních titulů pro PlayStation. V důsledku spolupráce s interními vývojovými a partnerskými společnostmi stále roste prodej softwarových titulů PS4 a záměrem je dále vylepšit sestavu s působivým obsahem. Spolu s tím bude dalšího růstu a opakujících se příjmů dosaženo prostřednictvím různých vylepšení síťových služeb.

Zdá se, že se společnost PlayStation také pokusí růst opakujících se příjmů prostřednictvím síťových aktivit, i když není jasné, zda to myslí prostřednictvím předplatitelů PS Plus a PS Now, nebo možná prostřednictvím zcela nových „game as a service“ projektů.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno