Fanoušci franšízy Stalker od ukrajinského vývojáře GSC Game World netrpělivě očekávají pokračování hry Stalker 2, která byla oznámena v roce 2018, přičemž první záběry ze hry byly odhaleny teprve před několika měsíci.

Pro fanoušky série však existuje ještě jeden důvod k nadšení, protože Stalker: Shadow of Chernobyl se brzy dočká neoficiálního remaku. Projekt využívá Unreal Engine, stejně jako druhý díl a tým nedávno předvedl několik nových vizuálních prvků, které si hráči mohou prohlédnout.

Vývojář Ivan Sorce s malým týmem nadšenců pracuje na neoficiálním Stalkeru: Shadow of Chernobyl Remake od minulého roku. Projekt, který byl zahájen jako jednoduchý experiment s funkcemi Unreal, se brzy stal kompletním přetvořením první hry a přinesl celý herní svět na nový grafický engine. Tvůrce projektu zveřejnil na své stránce Artstation několik screenů ze hry, které ukazují určitý pokrok, kterého již jeho tým dosáhl. Ivan Sorce používá k předvedení úroveň Cordon, něco, co všichni hráči Stalkeru znají, protože je výchozím bodem pro všechny nováčky. Podívejte se na funkci TLDR a podívejte se na další obrázky!

Nové snímky Stalker Remake mají rozhodně atmosféru a ukazují některé rozeznatelné scenérie a památky sousedství černobylské zóny. Díky použití Unreal Engine jako nové základny se vývojářskému týmu podaří dát nový pohled na Cordonovu úroveň a pečlivě znovu vytvořit nováčkovskou vesnici, vojenské kontrolní stanoviště a dokonce suterén obchodníka Sidoroviče, který je jednou z nejpamátnějších herních postav. Ivan Sorce a jeho tým již ukázali mnoho záběrů a videí pro připravovaný projekt, ale téměř všechny materiály jsou věnovány výhradně Cordonovi. To pravděpodobně znamená, že před vydáním projektu pro hráče je třeba dokončit obrovské množství práce.

Zástupci GSC Game World již v listopadu upustili od komentářů k takovým remakům předchozích her série v oficiálním kanálu Discord. Studio potvrdilo, že s takovými projekty nemá žádné plány, a považuje je za zbytečné. Vývojáři si také myslí, že použití něčeho kromě původního rentgenového enginu nezlepší vzhled a efektivitu her, ale pouze jim uberou zvláštní náladu a atmosféru. Studiu přesto nevadí neoficiální remaky fanoušků Stalker: Shadow of Chernobyl, Stalker: Clear Sky nebo Stalker: Call of Pripyat a nijak nebrzdí jejich vydání. Podle vývojářů GSC mohou být tyto projekty užitečné, protože určitě přitahují nové publikum a upozorňují na oficiální produkty, jako je nadcházející Stalker 2.

Přečti si  Apex Legends zaznamenal se spuštěním Season 9 nejvíce souběžných hráčů

V současné době neexistuje ETA tohoto neoficiálního Stalkeru: SoC Remake. Vývojáři oznámili, že hra je plánována na vydání pro PC někdy později a bude zcela zdarma. Celá řada Stalker nikdy dříve nevyšla na konzole. Nový Stalker 2 z GSC Game World je však pro PC a Xbox Series X | S a bude k dispozici na Xbox Game Pass hned v den jeho uvedení na trh. talker 2 bude podle PR specialisty Zakhar Bocharova obsahovat ray-tracing i podporu 4K na PC a Xbox Series X.

Vydání STALKER 2 je plánováno na tento rok, ale klidně může díky aktuální situaci dojít k odkladu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno