Star Wars: Squadrons nebudou vydány na na konzole nové generace, ale očekává se, že hra bude na next-gen konzolích hratelná díky zpětné kompatibilitě.

Od vydání Star Wars: Squadrons nás dělí jen pár měsíců a ještě než budeme moci v říjnu usednou v týmech do kokpitů vesmírných stíhaček, tak nás vývojáři informují o tom, co pro hru bude znamenat příchod nových konzolí.

Star Wars: Squadrons je hra ve stylu leteckého simulátoru, která hráče ponoří do leteckých vesmírných bitev série Star Wars. Hráči si budou moci vybrat z celé řady různých lodí z flotily rebelů i impéria a soutěžit v bitvách v týmech 5v5.

Dosud byly Star Wars: Squadrons ohlášeny pouze pro platformy PS4, Xbox One a PC, ale mnoho hráčů se zajímá o to, zda bude hra k dispozici také na nové generaci konzolí.  Kreativní ředitel Squadrons, Ian Frazier odhalil, že neexistují žádné plány na samostatné vydání hry pro PS5 a XSX, nicméně očekává, že hra bude s novými konzolemi zpětně kompatibilní.

To znamená, že si hráči mohou hru zakoupit hned v den vydání pro aktuální generaci konzolí a budou ji moci nadále hrát i v případě, že si v budoucnu zakoupí novou konzoli.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Zdá se, že Star Wars: Squadrons se mohou přidat do lineup her, které budou dostupné i pro konzole nové generace. Assassin’s Creed: Valhalla a Cyberpunk 2077 budou k dispozici na současných i nových konzolích s bezplatným upgradem pro next-gen. Navíc má Star Wars: Squadrons nabídnout cross-play  napříč všemi platformami.

Star Wars: Squadrons vychází na PC, PS4 a Xbox One 2. října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno