Slovy viceprezidenta společnosti Naughty Dog Neila Druckmanna začal speciální díl  State of Play, který byl věnován výhradně The Last Of Us: Part II, PlayStation 4 exkluzivitě, která k hráčům dorazí už za necelý měsíc, a to 19. června.

Přenos trval téměř 25 minut, během kterých jsme se dozvěděli bližší informace o herním světě, lidských i nelidských nepřátelích a craftění. Nechybělo ani dosud neviděných 8 minut gameplay záběrů, které prezentovaly novinku na PlayStation 4 Pro.

Příběh

Děj hry se odehrává několik let po skončení prvního dílu a začíná v táboře přeživších, do kterého se Ellie s Joelem uchýlili. Devatenáctiletá Ellie po krvavých událostech ale tábor opouští a kvůli pomstě a touze po spravedlnosti se vydává do divočiny. Hra by se měla odehrávat během všech ročních období, takže se budeme brodit sněhem, přes zasněžené vrcholy hor, ale budeme také prozkoumávat pozůstatky velkých měst, které se vývojáři snažili co nejvíce přiblížit originálu. Velká část příběhu se bude odehrávat v troskách Seatlu, který by měl být velmi propracovaný a přizpůsobený na vertikální herní styl.

Druckman potvrdil, že TLOU 2 je doposud tou největší a nejambicióznější hrou v historii studia Naughty Dog. Dle jeho slov nás čeká velmi rozsáhlý svět, po kterém budeme cestovat nejen po svých či na koni, ale například v motorovém člunu, který se nám bude hodit především v zatopeném Seattlu. Dostaneme se ale i pod vodní hladinu, kde bude jistě ukryto mnoho sběratelských předmětů.

Přečti si  Deskovka: Cesta za štěstím - Větší nuda, než ve skutečném životě...

Gameplay

Gameplay záběry mimo jiné také potvrdily, že stejně jako v prvním díle bude zásob pomálu a schopnost vyrábění různých předmětů či vylepšení bude nadmíru důležitá. Pořádné zbraně se budou jistě hodit v boji proti nepřátelským skupinám a frakcím, z nichž nám Druckmann dvě představil, ty navíc bojují i mezi sebou o území a zásoby. Jak bylo již dříve ukázáno, tak Elie se bude moci nově plížit i v leže, ale “neviditelnost” jí to nezajistí,navíc za sebou bude zanechávat pachovou stou, takže budeme muset být ve hře v neustálém pohybu. Důraz se bude klást hlavně na stealth, který poskytne o něco hladší průchod hrou, ovšem jednotlivé souboje nebudou vůbec snadné. Střet s nepřáteli vám mohou navíc ulehčit spojenci, které budete potkávat postupem hrou a můžeme čekat, že se bude jednat o podobné charaktery, jako byli Henry a Sam v prvním díle.

Naghty Dog si pro nás připravilo také zcela nového infikovaného nepřítele se silným “brněním” a jakousí schopností vypouštět jedovatý plyn. Režisér nám přiblížil ještě dalšího infikovaného nepřítele, ale na toho si budeme muset počkat do samotné hry.

Přečti si  Průzkum Bethesdy se ptá hráčů, zda stráví spoustu času vytvářením kosmických lodí

Co ale v zatím posledním díle rezonovalo nejvíce byla syrová brutalita. Připravte se, že upalování psů zápalnými lahvemi a bodání tupým nožem do ledvin bude v The Last Of Us: Part II na denním pořádku. Atmosféru nebude doplňovat jen příběhová linka a nádherně rozmanité lokality, ale i detailní animace postav. Během gameplay ukázky, kterou následně State of Play skončil, jsme se nedočkali Joela. Že se nám postava, které svůj hlas opět propůjčil Troy Baker, neukázala, může napovídat tomu, že naše příběhová teorie, o které jsme psali v jednom z předchozích článků, nemusí být tak daleko od pravdy.

Zajímavost: Zcela jistě vám neunikla pasáž, v níž Elie narazila na NPC postavu hrající na kapesní konzoli PlayStation Vita. Ti pozornější a znalejší jistě také poznali, že hudba, která se z konzole linula byla ze hry Hotline Miami.

The Last of Us Part II vychází 19. června exkluzivně na PS4 a vy si ji můžete spolu s mnoha bonusy předobjednat například ZDE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno