Herní notebook HP Victus 16 je vybaven na poměry mobilních gamingových zařízení relativně nestandardní 16palcovou obrazovkou a na papíře se tváří jako vynikající gamingový stroj. Jak je to ale ve skutečnosti? Výkonem a velikostí obrazovky potěší, se zpracováním je to pak o poznání horší a žádnou exkluzivitu nečekejte.

 

První seznámení

Konkrétně testovaný model nese název HP Victus 16-e0004nc, který je osazen 8jádrovým procesorem AMD Ryzen 7 5800H a dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3060 se 6 GB vlastní grafické paměti. Dále nabízí 16 GB RAM, takže v běžném provozu i masivní herní zátěži běží plynule a tak, jak se sluší a patří. Vzhledem k větším rozměrům je to trochu těžší kousek, ale rozhodně nic, co by nešlo v pohodě přenášet. Strach z nechtěného poškození nicméně mít můžete.

Konstrukce by potřebovala přitvrdit

O co jde? Notebook HP Victus 16 se vyznačuje konstrukcí z plastu. Na tom by samo o sobě nebylo nic špatného, ale nemohu se ubránit pocitu, jako by na notebooku chtěl někdo ušetřit. Nejhůř je na tom závěsný pant displeje. Ten je na můj vkus nesmírně měkký a při zvedání víka, manipulaci s displejem, nastavování správného úhlu sklonu se displej kývá jako kašpárek na pružině. Pant působí velmi laciným dojmem a upřímně jsem k němu nepocítil důvěru. Naštěstí s displejem nepohybuji příliš často. To se ovšem nedá říct o touchpadu. Ten je samozřejmě v provozu mnohem častěji a bohužel ani po této stránce to není dobře odvedená práce. Touchpad bez tlačítek při stisku podivně praská, jako by se v něm volně pohybovaly součástky mechanismu. Při silnějším stisku je relativně dost viditelné promáčknutí a plast po stranách moc těsně nepřiléhá. Zvuk, který touchpad při práci vydává, je rušivý a nezanechává ve mně dobrý pocit. Zůstal ve mně levný plastový dojem.

Přečti si  Black Myth: Wukong má údajně smlouvu o exkluzivitě pro PlayStation

Lépe je na tom klávesnice. Samozřejmostí je přítomnost numerického bloku i speciální klávesy, pomocí které spustíte herní centrum Omen Gaming Hub pro správu her, uživatelského profilu a další herní funkce. V samostatné záložce můžete také sledovat vytížení systému a upravit výkon pro tichý provoz, nebo naopak vyšší performanci. Zbytek klávesnice je přívětivý a solidní standard. Přítomnost českých znaků umožňuje snadné psaní a ovládání. Podsvícení je dostatečně silné a umožní činnost i za slabého osvětlení v místnosti. Škoda je, že podsvícení je jen jedno a nelze si upravit jeho intenzitu. Buďto svítí, nebo ne.

Displej, reproduktory a baterie

IPS obrazovka s úhlopříčkou 16.1 palců nabízí vysoké QHD rozlišení a rychlou obnovovací frekvenci 165 Hz. Vizuální obsah kmitá po obrazovce plynule a díky konstrukci s tenkými rámečky je to parádní pokoukáníčko. Ono se to na první pohled nezdá, ale ta změna ze standardu 15.6 na 16.1 palců navíc s tenkými rámečky je ve výsledku znát. Pohodlně se kouká i na filmy nebo videa z větší dálky, ne přímo od stolu. A musím uznat, že jsem si na ten komfort velmi rychle zvyknul. Obnovovací frekvence 165 Hz ve spojení s grafikou RTX 3060 rozpohybuje jakoukoli akci plynule a bez rozmazání či sekání obrazu. RTX platforma s technologií Ray-Tracing přináší do her více realistických detailů a prvků, jako jsou odstíny nebo odlesky.

Přečti si  RECENZE: HyperX Cloud 3 Wireless - Vylepšení již tak skvělých sluchátek

Reproduktory B&O podávají standardní výkon. Opravdoví audiofilové zřejmě budou mít výhrady, ale já, jakožto běžný konzument, který bassy, výšky, hloubky příliš nevnímá, jsem byl s výkonem spokojen. Přijdou mi dostatečně hlasité a mluvené slovo či filmové dialogy znějí dobře a bez zkreslení.

Příjemně překvapila baterie, která při 50% jasu displeje a zapnuté Wi-Fi zvládla cca 6 až 7 hodin přehrávání videa, respektive streamování TV vysílání.

PŘEHLED RECENZE
HP Victus 16
75 %
Dominik Wetter
Pisálek, kulturista teoretik, cimrmanolog, aspirant agentury Hurvínkovo spasení a hráč s mizernou muškou, která se za ty roky rozhodně nezlepšila. Nejlepší hra? Agent Mlíčňák.
test-hp-victus-16-naslapany-herni-notebook-ktery-bohuzel-suzuje-nekvalitni-konstrukce<font size="3">Stylový notebook HP Victus 16 nabízí silné komponenty a vysoký výkon pro bezproblémový gaming ve špičkové kvalitě a další náročné výpočetní procesy, streamování, tvorbu obsahu apod. Potěší rovněž displej s rychlou obnovovací frekvencí a na poměry notebooků luxusní úhlopříčkou 16 palců. Nejde však o výkon, ale o konstrukci, která výrazně sráží celkový dojem jinak parádního notebooku. Zaráží především odfláknutý pant displeje z měkkého plastu, v důsledku čehož se obrazovka až nebezpečně „kinklá“. Dalším neduhem je nekvalitně zpracovaný touchpad, který je lepší raději rovnou ignorovat a používat výhradně myš. Je překvapivé, že si HP dovolí u takového herního děla žehrat na zpracování a tento průměrný design nároční hráči nejspíš nepochválí.<br/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno