TEST: Myš MSI CLUTCH GM41 – lehko na pracovišti, lehko na bojišti.
Domů » Hardware » TEST: Myš MSI CLUTCH GM41 – lehko na pracovišti, lehko na bojišti.

TEST: Myš MSI CLUTCH GM41 – lehko na pracovišti, lehko na bojišti.

Ne, to není chybná parafráze, to je herní myš MSI CLUTCH GM41 Lightweight. Tento model drátové myši totiž staví na tom, že je mimořádně lehký – lehčí než pracovnice provozující nejstarší řemeslo na světě. Zbrusu nová herní periferie z dílny MSI si klade za cíl nabídnou uživatelům především komfort během ovládání a rychlé snímání během gamingové akce.

Rozlišení a pohyb

Myš MSI CLUTCH GM41 Lightweight disponuje optickým senzorem Pixart PMW-3389, u kterého lze nastavit 5 úrovní citlivosti – 400, 800, 1600, 3200, 6400 – ale dosáhnout lze až na maximálních 16 000 dpi. Pokud tedy jde o pohyb a rychlost reakcí, myš lze využít v rámci všech herních žánrů. Hned na úvod si však musím rýpnout do designu. Na papíře hodnoty rozlišení vypadají skvěle, ale v praxi? DPI Switch tlačítko je pro mě z nepochopitelného důvodu umístěno na spodní straně, takže se k němu nedostanete jinak než myš jednou rukou zvednout a druhou stisknout. Absolutně nepraktické, a především zdlouhavé řešení. Inženýři MSI se možná obávali nechtěného stisku jiných tlačítek, ale vyřešit to umístěním tlačítka úplně mimo dosah? Manipulace při přepínání je ve výsledku natolik neobratná a nepřirozená, že k nezáměrnému stisku dojde právě při tomto dvouručním eskamotérství.

Přečtěte si  HyperX Herní klávesnice HyperX Alloy Origins 60 je nyní dostupná i u nás

 Co umí tlačítka?

Myš MSI CLUTCH GM41 Lightweight jinak nabízí standardní rozvržení tlačítek. Dvojici hlavních tlačítek doplňuje středové kolečko s gumovým, tvarovaným povrchem pro jednoduché scrollování. Konstrukce je doplněna také o dvojici tlačítek na levém boku pro úkony vpřed/vzad. Ve výsledku je rozvržení běžné a přináší funkce pro všechny základní činnosti, které s myší provádíte. Dozajista potěší přítomnost spínačů Omron, u kterých je udávána výdrž 60 milionů stisknutí. S myší tak můžete bušit do nepřátel opravdu dlouhou dobu.

Design – standardní, ale funkční

Myš MSI CLUTCH GM41 Lightweight svým tvarem nijak zvlášť nevyčnívá a na pohled je dost fádní. Na herní periferii to nepřehání ani s prvky osvětlení. Barevně bliká/svítí pouze dračí logo MSI. Jedná se o elegantní kousek a fanoušci herních výstřelků budou muset hledat jinde. Myška je snadno uchopitelná a díky gumovým drážkám po bočních stranách se příjemně drží. Na komfortním úchopu se podílí také již zmiňovaná nízká váha. Samotná myš má váhu 65 g, s kabelem pak 186 g, takže je lehká jako pírko a usnadňuje manipulaci, respektive pohyb po podložce nebo ploše stolu. K možnostem podrobného nastavení se dostanete skrze software Dragon Center, který je k dispozici ke stažení na stránkách výrobce. Poskytne vám přístup k nastavení osvětlení, tlačítek, dpi či tvorbu maker.

Přečtěte si  Destiny 2 - Bungie nespěchá s opravou chyby umožňující hrát raid ve 12 členném týmu

Pro připojení slouží standardní USB port, takže myš MSI CLUTCH GM41 Lightweight připojíte rychle a jednoduše ke svému systému. Kabel je dlouhý 2 metry a poskytne vám ideální volnost pohybu po ploše. A to nejenom díky délce, ale také opletení. Toto unikátní pletení kabelu FriXionFree je speciálně navrženo tak, aby se minimalizovalo tření při pohybu myši po podložce nebo stole a zlepšuje tak celkovou pohyblivost a přesnost během používání.

Zdroj :
Game Press
Celkové hodnocení
  • MSI CLUTCH GM41 Lightweight - 86%
    86

Souhrn

Myš MSI CLUTCH GM41 Lightweight je primárně zamýšlena pro hraní her. Nastavitelná citlivost, podpora konfiguračního softwaru, přesný a výkonný snímač nebo kvalitní spínače Omron s dlouhou životností jsou atributy, které oceníte v herních řežbách. Barevné podsvícení je už jakousi neoddělitelnou funkcí herních periferií a elegantní design bez zbytečných kudrlinek mi sedí víc něj nějaké extravagantní vzezření. Přesto se nedokážu zbavit pocitu, že na potřeby hráčů se tak úplně nemyslelo. Mám na mysli především tlačítko pro změnu rozlišení, které je alespoň podle mého soudu nepochopitelně umístěno na spodní straně a změnit si citlivost dostatečně rychle v reálném čase je v podstatě nemožné. Jasně, držím si standardní citlivost a nepřepínám každých pět minut, ale přece jen mám radši, když mám tlačítko na dosah a můžu ve vteřině reagovat.

Samozřejmě není problém myš MSI CLUTCH GM41 Lightweight využívat také při jakékoli další činnosti na PC nebo notebooku. Hlavní předností je nízká váha, takže se s ní snadno manipuluje i při procházení tabulek, dokumentů, internetu. USB kabel v tomto případě nevnímám jako nějaké mínus. Jeho délka je komfortní a navíc opletení FriXionFree eliminuje drhnutí a tření, které by vás během hraní mohlo brzdit v pohybu nebo komplikovat míření.

86 %
Hodnocení uživatelů: 0.0 ( hlasů)
Posílám
REKAPITULACE
Datum recenze:
Název:
MSI CLUTCH GM41 Lightweight
Hodnocení
41star1star1star1stargray

Dominik Wetter

Pisálek, kulturista teoretik, cimrmanolog, aspirant agentury Hurvínkovo spasení a hráč s mizernou muškou, která se za ty roky rozhodně nezlepšila. Nejlepší hra? Agent Mlíčňák.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Chraňte své oči stylově pomocí nových inteligentních brýlí Razer

Nové inteligentní brýle Razer od společnosti Anzu vám pomohou chránit...