Společnost SteelSeries asi nemusíme nikterak zdlouhavě představovat. Dánská společnost zaměřující se na herní periferie, si svou pověst zasloužila především kvalitními headsety a řadou povedených herních myší.

Právě z tohoto odvětví nám do redakce dorazil model Aerox 5 Wireless, který má navázat na úspěšnou linii myší značky SteelSeries. Co vás na novince zaujme jako první, je dozajista užitý design. Ten se nese v duchu celé série Aerox a vidět tak můžete typické diamantové otvory, skrze které prosvěcuje RGB osvětlení. To působí stylově i díky matné povrchové úpravě materiálu myši.

Podsvícená je i spodní část myši. Na ní kromě diod naleznete i přepínač. Ten má na svědomí to, zda myš s vaším PC komunikuje skrze 2.4 GHz frekvenci nebo Bluetooth 5.0. Na těle Aerox 5 Wireless naleznete všehovšudy 9 programovatelných tlačítek, z nichž 5 se nachází na boku a jsou ovládány palcem. Výrobce udává, že ona tlačítka by měla hravě přežít více jak 80 milionů kliknutí, což jsme z logických důvodů vyzkoušet nestihli.

I přesto všechno je námi recenzovaný kousek ultra lehký. Jeho hmotnost je úctyhodných 74 gramů. Jedná se tak vskutku o agilní myš, se kterou jsou především střílečky a stavitelské strategie mnohem záživnější. Důraz na detail se ukazuje i u 2 metry dlouhého nabíjecího kabelu. Ten je pro všechny případy potažen lehkou síťovinou z mikrovlákna. Říkáte si, že takhle podsvícená myš s množstvím tlačítek nevydrží dlouho nabitá? SteelSeries uvádí, že na jedno nabití bude A5 Wireless naživu až 180 hodin, a to v obou režimech připojení. Naše testy tyto informace potvrzují. Že se stav baterie blíží k nižším hodnotám poznáte i na podsvícení myši, které vám tuto skutečnost bude signalizovat. Pokud dojde na nejhorší, tak 15 minut na nabíječce dočerpá energii na přibližně 40 hodin používání.

Přečti si  Games with Gold na červenec, Xbox Game Pass a další novinky

Jak se podařilo dosáhnout hmotnosti 74g? Samotná konstrukce váží pouze 20 gramů. I přesto ale myš působí pevným a odolným dojmem. Co je pro mě nejvíce šokující je hmotnost baterie. Ta je pouhých 6 gramů! Základní deska myši je pak o 50% tenčí, než je tomu u starší generace. Pocit, že v ruce držíte velmi kvalitní kus hardwaru, pak umocňují kluznice, které jsou vyrobeny ze 100% PTFE.

Citlivost myši je slibných 1800 CPI a maximální udávaná rychlost je 400 IPS. Zajímavou číslovkou je pak IP54, což značí odolnost proti vodě, prachu a špíně. Vnitřní obvody tak jsou v bezpečí. Stále je však potřeba míti na paměti onu perforovanou konstrukci těla. Je ale milé vědět, že pokud se vám dovnitř vyleje nějaká tekutina, tak to nutně nemusí znamenat nákup nového modelu. Jedná se o ochranu jménem Aquabarrier, s jejíž obdobou se můžete setkat i u některých mobilních telefonů.

Devět tlačítek není úplně málo. K jejich zkrocení se vám bude hodit SteelSeries aplikace, která je zdarma ke stažení na stránkách výrobce. Skrze tento software si pak můžete volně programovat veškerá mačkátka dle vaší vůle. Nastavit si můžete i podsvícení myši. To je rozděleno do 3 části, které jsou volně k editaci. V neposlední řadě si zde můžete nahrát i vlastní makra.

Přečti si  Další Battlefield bude mít kampaň pro jednoho hráče, jak prozrazuje pracovní inzerát

Předtím, než se mi do ruky dostal Aerox 5 Wireless, jsem byl se svou předchozí myší (HyperX) relativně spokojený. Nutno ovšem uznat, že technologie jdou kupředu a HyperXka se vrací zpět do krabičky. Aerox 5 Wireless je skvělým exemplářem, jehož design je nejen očím lahodící, ale v neposlední řadě také funkční. Jedním z pro mě nejdůležitějších faktorů je tudíž použitý materiál a jeho úprava, díky které je práce s myší velmi příjemná. Celková hmotnost a výdrž baterie jsou tak jen dalšími bonusy, které společně s dalšími přednostmi odůvodňují vcelku vysokou cenovku. Aerox 5 Wireless je v době psaní recenze k dostání od 3599 Kč.

Sice mé dlaně nepatří mezi těžký světový nadprůměr, ale umím si představit, že hráčům s menší dlaní by velikost testovaného modelu nemusela vyhovovat. Aerox 5 Wireless totiž nepatří mezi nejmenší krasavce na trhu. Šířka je 68,2 mm, délka pak 128,8 mm a na výšku měří myš 42,1 mm.

Obsah balení:

  • Myš Aerox 5 Wireless
  • Aerox 5 Wireless USB-C Dongle
  • Wireless Mouse Extension Adapter
  • Nabíjecí kabel USB-C / USB-A
  • guide knížečka

Dodatečné detaily:

  • Senzor – SteelSeries TrueMove Air, optický
  • CPI – 100–18,000 při 100 CPI
  • IPS – 400, měřeno na SteelSeries podložkách
  • Akcelerace – 40G, 1000Hz / 1 ms, bez hardwarové akcelerace
PŘEHLED RECENZE
Aerox 5 Wireless
95 %
Rádoby arogantní pseudo-hráč, který miluje svého psa a první napití z minerálky. Najdete ho na Facebooku, Twitteru, Instagramu nebo jako iiiMoryTheory na Twitchi.
test-steelseries-aerox-5-wireless-herni-mys-jako-pirkoJedním z pro mě nejdůležitějších faktorů je ale použitý materiál a jeho úprava, díky které je práce s myší velmi příjemná. Celková hmotnost a výdrž baterie jsou tak jen dalšími bonusy, které společně s dalšími přednostmi odůvodňují vcelku vysokou cenovku. Aerox 5 Wireless je v době psaní recenze k dostání od 3599 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno