Po letech vývoje a několika zpožděních konečně dostali fanoušci do rukou The Last of Us Part II a prodejní čísla přepisují dosavadní rekordy PS4 exkluzivit.

Sedm dlouhých let pracovali vývojáři v Naughty Dog na pokračování TLoU a dle prvních prodejních čísel z Velké Británie je zřejmé, že se toto úsilí vyplatilo. Čísla z prvních prodejů ukazují, že hra je nejrychleji se prodávající exkluzivitou na PS4. Gamesindustry.biz uvádí, že fyzické kopie překonaly o 1% i Uncharted 4, což je předchozí nejrychleji se prodávající exkluzivita na PS4. Toto číslo nezahrnuje digitální prodej, takže dost pravděpodobné, že TLoU2 nakonec zcela překoná Uncharted 4.

V přímém srovnání s prvním dílem to nevypadá tak těsně jako s Uncharted 4 a podle Gamesindustry jsou prodeje The Last of Us Part 2 ve Velké Británii o 76 procent vyšší než v případě prvního dílu, který se původně objevil na PS3 v roce 2013.

Přečti si  PSVR nové generace bude obsahovat podporu 4K, haptickou zpětnou vazbu a další vychytávky

Pokračování se zpravidla prodává lépe než originál. Nová IP má obvykle na trhu těžkou pozici, nejprve si musí získat fanoušky , musí přesvědčit masy svým světem, svými postavami a hratelností. Což se v tomto případě dokonale podařilo.

Zdá se, že úniky  a někdy velmi nenávistné „recenze zmanipulovaných“ uživatelů na Metacritic, kteří s největší pravděpodobností hru ani nehráli, nebo nedohráli, neodradily fanoušky od zakoupení a obrovského úspěchu hry. 

Pokud stále koupi TLoU2 zvažujete, možná vám v rozhodování pomůže naše recenze.

The Last of Us Part II je nyní k dispozici exkluzivně na PS4.

1 komentář

  1. Vsem co se rozhoduji zda si hru zahrat, vrele doporucuji, skvely pribeh, hratelnost, grafika i zvuk. Dalsi skvela Naughty dog hra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno