Milým překvapením loňského roku bylo jistě vydání hardcore RPG The Surge, které zaznamenalo vcelku slušný úspěch. Není proto divu, že studio Deck13 Interactive představilo na E3 2018 The Surge 2.

První věc, které jsme si v gameplay traileru mohli povšimnout, byla absence těsného industriálního prostředí, které dominovalo prvnímu dílu.  The Surge 2 se bude totiž odehrávat v Jericho City, což je bezvládné futuristické prostředí naplněné překvapivým množstvím zeleně, což druhému dílu dodává výrazný pocit svěžesti. V tomto prostředí se také odehrávala výrazná část dema, které bylo na E3 2018 k vidění.)

Stejně jako první díl, vám The Surge 2 umožní zaměřit se během bitvy na určité části nepřátel, kteří nyní mohou mít speciální modifikace jako speciální zbraň, maskovací zařízení atd. To nyní ještě více dbá na to, na kterou část se hráči budou zaměřovat a jakou strategii budou v boji využívat.

Vývojáři také informují o tom, že upgradování postavy bude vylepšeno a to tak, že si můžete postavu plně přizpůsobit pomocí nového nástroje, čímž je celý proces nyní jednodušší a všestrannější. Zdá se, že se budou hráči moci mnohem rychleji vybavit upgrady získanými z amputovaných částí nepřátel a odpadá tak potřeba zdlouhavého craftingu. Navíc budete moci vylepšovat i svého drona, kterému přidáte zbraně, což vám pomůže v boji s nepřáteli. Deck13 slibují mnohem širší škálu zařízení a řadu nových tříd zbraní, protože chtějí, aby hráči mohli sestavit vlastní buildy a postavili se nepřátelům vlastním způsobem.

Vývojáři také informují, že souboje s bossy budete moci řešit vlastním způsobem a do jisté míry vytvářel jejich vlastní slabiny (opakovaný útok na jedno místo by měl vytvořit slabinu, na kterou bude boss náchylný). Obecně řečeno, boj v The Surge 2 vypadá, že prošel výrazným zlepšením a je nyní mnohem hladší a rychlejší než v první hře.

 

Co se příběhu týče, tak The Surge 2 se odehrává několik měsíců po skončení prvního dílu, takže budeme pokračovat v příběhu. Děj se bude i nadále odehrávat v průmyslovém prostředí společnosti CREO Industries, ale v části Jericho City.

Díky možnosti vytvořit si vlastní postavu v úvodu hry, existují různé způsoby, jak se bude příběh vyvíjet, v závislosti na zvolené postavě. Ve hře tak již není jen jeden charakter a nebudeme opět hrát za Warrena. Během hry se setkáme se s mnoha postavami, které tentokrát hrají v příběhu silnou roli, můžeme se rozhodnout, jak s nimi jednat a jak moc chceme, aby se zapojili do našeho příběhu.

Hra ovšem nenabízí více možných cest, po kterých se vydat. Ta je opět jasně daná, ovšem tentokrát se můžete rozhodnout, nač se chcete zaměřit, máte tak možnost řadu věcí vynechat. Také budete mít možnost rozhodnout se jak se vydat na konec hry, neznamená to však, že by hra měla několik zcela odlišných konců, ale bude se měnit v závislosti na tom, jak jste se v průběhu hry rozhodovali.

Jericho City nabídne mnohem otevřenější svět, který bude zároveň i více propojený, než tomu bylo v prvním díle. Nejedná se tedy o tak přímočarý zážitek, který stál na procházení jednotlivých úrovní. Navíc zeleň města poskytuje mnoho možností výhod i nevýhod. Můžete se například zastavit a sledovat prostředí, ve kterém díky pohybující se trávě odhalíte neviditelné nepřátele (to je prvek, který se tvůrcům velmi líbí).

Nepřátelé jsou v The Surge 2 mnohem chytřejší a agilní. Budou vás pronásledovat a nebudou blokováni úrovní, jako tomu bylo. Mohou překonat překážky a používat věci jako žebříky a výtahy. A jak bylo zmíněno, mohou také vzájemně komunikovat, takže se vše bude zdát mnohem živější a reálnější. Nové možnosti ovšem nemají jen nepřátelé, ale také samotní hráči.

Druhý díl bude obsahovat zcela nový blokovací systém, který vám umožní provádět blok v různých směrech. Takže pokud nastane útok z pravé strany, uděláte správný blok a útok odrazíte. Musíte však věnovat velkou pozornost pohybům nepřátel. Mechanika bojových komb byla výrazně vylepšena, nyní jsou mnohem přesnější a dávají vám větší kontrolu nad vaší postavou. Například v minulosti byste si sázeli kombinaci a po čtvrtém nebo pátém zásahu se chcete stáhnout, ale nemůžete, protože postava stále dělá animaci komba – to už nyní není pravda. S postavou nyní můžete pohybovat, kdy chcete, čímž je postava více agilní. Soubojový systém je obecně mnohem rychlejší, v závislosti na druhu zbraně, kterou používáte.

Počet tříd zbraní vzrostl dvojnásobně a to z 5 na 10. Díky tomu si svou zbraň vybere každý. Navíc vás hra nenutí využívat zbraně podle nastalé situace, díky tomu můžete celou hru projít klidně jen s jednou zbraní.

Co se tvorby postavy týče, budete mít nyní možnost vytvořit kompletní vzhled své postavy, tedy vlasy, barvu pleti, pohlaví, cokoliv. K dispozici je také barva oděvu, kterou můžete v průběhu hraní změnit. V první hře byl Warren po většinu času v modré kombinéze, ale teď to můžete změnit. Samozřejmě je ve hře skrytá speciální pěkná kořist, která vám dává opravdu jedinečné, vynikající a bláznivé věci, které můžete nosit.

Přečti si  Členové Xbox Insider se mohou zaregistrovat, aby si mohli zarezervovat a zakoupit Xbox Series X / S

Nabízí se tak otázka, zda hra nebude obsahovat mikrotransakce za které by bylo možné barvy, zbraně a další vybavení nakoupit. Vývojáři však informují o tom, že nic takového hra obsahovat nebude. Hra sice obsahuje prodejce, u nichž budete moci nakoupit vybavení, ovšem jen za to co si ve hře skutečně nahrajete. Neexistuje žádná možnost cokoli nakoupit za reálné peníze.

Tvůrci také informují o tom, že se majitelé PlayStation 4 Pro a Xbox One X mohou těšit na lepší grafické podání. Hráči by měli mít možnost vybrat si mezi vysokým rozlišením nebo větším množstvím fps.

The Surge 2 vychází na PC, PS4 a Xbox One v průběhu roku 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno