Po oficiálním odhalení Kingdom Come Deliverance 2 se serveru IGN podařilo promluvit s Tobiasem Stolz-Zwillingem (PR manažerem Warhorse Studios) a získat další podrobnosti o nově oznámeném pokračování akčního RPG.

Začněme tím, že ačkoli se soubojový systém z pohledu první osoby bude stále přiklánět k realismu, vývojáři provedli několik změn, aby byl v Kingdom Come Deliverance 2 přístupnější.

Je důležité říci, že zůstáváme věrni tomu, co KCD a Warhorse představuje, a to je snaha o zobrazení skutečného středověkého boje. Jak již bylo řečeno, provedli jsme některé změny v bojovém systému a snažili jsme se jej učinit přístupnějším, ale zároveň zachovat realistický dojem in-your-face. Chceme, aby boj působil tvrdě a těžce, ale zároveň aby se dal snadno uchopit. Měli byste cítit váhu své zbraně a každý zásah, který zasadíte. Pokud si vezmete například palcát, můžete si razit cestu skrz nepřátelské linie, aniž byste příliš přemýšleli o tricích a kombech. Pokud však chcete do systému proniknout opravdu do hloubky a naučit se všechny záludnosti, pak bude vaší volbou dlouhý meč, který nabízí propracovanější přístup.

Stolz-Zwilling se také vyjádřil k tomu, že Kingdom Come Deliverance 2 si ponechá CryEngine ve prospěch mnohem populárnějšího Unreal Engine 5.

Přečti si  Xbox potvrzuje, že červnový "redigovaný" Direct se týká hry Call of Duty: Black Ops 6

„Jednoduchá odpověď by byla, že jsme zůstali u CryEngine, protože všechny naše interní pipelines jsou postaveny na něm. A jsem si jistý, že každý vývojář na světě brblá nad enginem, který používá, a sní o něčem jiném – to je přirozené. Nicméně už v počátcích vývoje KCD I jsme CryEngine značně upravili, aby vyhovoval našim potřebám, a totéž děláme i dnes. Jsem si jistý, že se velmi liší od toho, co by někdo nazval „CryEngine“, a přesto jsme rádi, že ho máme – dělá to, co potřebujeme, a to ve vší počestnosti. Pokud se podíváte zpět na první KCD, jsem pevně přesvědčen, že hra vizuálně zestárla mimořádně dobře – díky enginu.“

Na závěr PR manažer probral zákoutí vysoce reaktivního světa, který hráči najdou ve hře Kingdom Come Deliverance 2.

Nebudeme za vašimi zády magicky spawnovat žádné NPC. Pokud vás tedy NPC uvidí páchat zločin, buď s vámi bude přímo bojovat (v závislosti na jejich statistikách, vašich statistikách, vašem vzhledu, vaší pověsti – jak vidíte, je v tom spousta RPG prvků), nebo NPC uteče, zavolá nejbližší stráž, která se vás pokusí dostat.

Pokud jste v době příchodu stráže náhodou pryč, budou NPC v oblasti ostražitější než předtím a kontroly dovedností mohou být obtížnější. To však platí oběma směry. Pokud budete stát se zakrvácenou zbraní vedle nějaké nebohé oběti, mohou si zločin spojit s vámi. Celkově by měl svět nabízet více náhodných setkání nebo lidí, kteří na vás něco pokřikují… nyní můžete dokonce rychle odpovědět v novém režimu chatu (vyberte tlačítko pro rychlou odpověď), který vám umožní komunikovat se světem KCD přirozenějším způsobem, aniž byste se museli uzavírat do dialogové obrazovky.

Přečti si  MudRunner VR vychází již příští týden!

Pokračování hry vyjde v roce 2024 pro PC, PlayStation 5 a Xbox řady S|X. Údajně bude dvakrát větší a bude obsahovat dvě mapy, každou stejně velkou jako mapu obsaženou v původní hře, více se o tom dozvíte zde. Dějová linie byla popsána jako temnější a hlubší, nemluvě o větší epičnosti. Henry se utká s uherským králem na pozadí Kutné Hory, velkého a hustě osídleného středověkého města, které bude v příběhu klíčové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno