Kup nám pivo

Ubisoft vypnul servery pro The Crew v březnu 2024 a toto rozhodnutí nebylo komunitou přijato dobře. Zatímco fanoušci odstranění multiplayerového aspektu hry chápali, byli frustrováni tím, že byl znepřístupněn i režim pro jednoho hráče. Nyní fanoušci podali na vydavatele žalobu za neposkytnutí offline režimu.

Jak informoval server Polygon, soudní dokument odhaluje, že žalobci Matthew Cassel a Alan Liu podali hromadnou žalobu proti společnostem Ubisoft Entertainment S.A. a Ubisoft, Inc. jménem svým a „všech ostatních osob v podobné situaci“ kvůli ukončení hry The Crew.

Žalobci obvinili společnost Ubisoft, že je podvedla několika způsoby. Zaprvé uvedli, že Ubisoft „klamal spotřebitele tím, že jim tvrdil, že si kupují hru, ačkoli ve skutečnosti si pouze pronajímali omezenou licenci k přístupu ke hře“.

Žalobci rovněž tvrdí, že společnost Ubisoft „zamlčela podstatné skutečnosti na balení a při marketingu“ hry The Crew. Bylo uvedeno, že Ubisoft se nezmínil o tom, že servery hry The Crew mohou být kdykoli vypnuty, „aniž by spotřebitelům poskytl přinejmenším offline režim pro další přístup ke hře, za kterou zaplatili„.

Přečti si  Chaotické PC vydávání a slabé tržby donutily PlayStation vrátit se k plné exkluzivitě

Navíc si kupovali fyzické disky v domnění, že „samotný Crew je zakódován na fyzických discích, které si spotřebitelé mohou koupit, nebo na digitálních souborech, za jejichž stažení si mohou zaplatit.“ Místo toho byla hra na vzdáleném serveru a fyzický disk sloužil jako klíč k přístupu na tento server.

ASUS Strix GS-BE7200

Žalobci uvedli, že když si zakoupili fyzické disky s hrou The Crew, věřili, že hru bude možné hrát po neomezenou dobu bez rizika jejího znefunkčnění. Uvedli také příklady, podle kterých Ubisoft v minulosti vypnul online servery pro hry jako Assassin’s Creed 2, Assassin’s Creed 3 a další, ale později opravil offline režim.

V případě The Crew však Ubisoft i po reakci komunity reagoval a uvedl, že offline funkce dalších her ze série Crew (The Crew 2 a The Crew Motorfest) budou zachovány. Původní hra The Crew však byla ze seznamu vynechána.

Přečti si  id Software, Bethesda, Quantic Dream a další budou čelit propouštění

Žalobci požadovali soudní řízení před porotou a „celkové nároky všech členů navrhované skupiny přesahují 5 000 000 USD bez úroků a nákladů“, neboť se jedná o hromadnou žalobu.

Další novinkou je, že skupina modderů oznámila svůj závazek vzkřísit hru The Crew. Bylo také oznámeno, že Rainbow Six Siege také vydělalo více peněz než jakákoli jiná série Ubisoftu.

Co si myslíte o hromadné žalobě na Ubisoft kvůli ukončení The Crew?

Sledujte Game Press na Google, abyste dostávali naše novinky a recenze do svých feedů a vše věděli hned.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno