Vivendi již převzalo od Ubisoftu Gameloft a snaží se získat i hlavní firmu.

Tomu se Ubisoft brání a zvýšil svůj podíl ve firmě na 13.6 procenta akcií, zároveň zvýšil práva na hlasování na 20 procent akcií. Stále je to však málo, aby dosáhl na 27 procentní podíl Vivendi, které má zároveň 24.5 procentní hlasovací právo. To potřebuje ještě 3% akcií, aby se mohla podle Francouzských zákonů pokusit přebrat firmu.

Pokud si vzpomínáte Vivendi vzniklo z Universal Interactive, části Universal Studios, svého času vydali hry jako například Crash nebo Spyro, svého času vlastnili Blizzard a Sierru. Po spojení Blizzardu s Activision postupně firmu opustili a začali se orientovat na Ubisoft. Nyní se Vivendi do konce roku rozhodne, zda Ubisoft přebere, nebo zda jej nechá a přejde na další herní cíle v Číně. Vivendi tvrdí, že se Ubisoft nebude snažit přebrat za každou cenu.

Přečti si  Trailer pro Watch Dogs: Legion - Update 4.0 představuje nového hrdinu, nové mise a mnoho dalšího

Ubisoftu se momentálně nedaří špatně, ztráta Gameloftu je sice nepotěšila, ale umožnila jim pohnout se vpřed a hned si založili Ubisoft Mobile divizi, kde už ohlásili dva kvalitně vyhlížející tituly Assassins Creed Rebellion a South Park Phone Destroyer. Na PC a konzole mají také velmi dobrou nabídku her, za což jim po ohlášeních na E3 stouply akcie na rekordní hodnoty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno