Red Dead Redemption 2 měla být jedna z největších her tohoto roku, pravděpodobně i zcela největší.

Očekával se od ní nejen hromadný útok na peněženky hráčů, ale i útok na ocenění pro nejlepší hru roku. Stalo se však přesně to, co jsme i v případě Rockstaru očekávali. Původně oznámené vydání v tomto roce odložili na rok 2018. Zatímco hráče takové rozhodnutí nepotěšilo, ostatní společnosti to vidí trošku jinak. Vyjádřil se k tomu například Ubisoft, kterému může odklad Red Dead Redemption dokonce pomoci.

CFO společnosti Alain Martinez se vyjádřil, že díky odkladu RDR2 by se mohlo jejich hrám dařit lépe. Podle jeho slov je pro jejich finanční rok 2018 dobré, že hra nevyjde. Tento odklad vzali do vlastních finančních předpokladů a absence hry jim dává více příležitostí pro vydání jejich vlastních her. I na základě toho odhadují, že prodeje ve druhém čtvrtletí finančního roku poskočil o 34%. Spoléhají zejména na silná čísla z vydání Mario + Rabbids: Kingdom Battle, třetí DLC sezóny For Honor a Hong Kong expanze pro Rainbow Six Siege.

Přečti si  Animovaný trailer k Watch Dogs: Legion představuje Minino příběhové pozadí

Zároveň však Martinez dodal, že je příliš brzy na to, aby přesně věděli, jaký dopad bude mít odklad RDR2 na jejich tituly. Rozhodně jsou však cítí jistější. Ubisoft však v tomto není sám a podobně to může ovlivnit více her a společností.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno