Pro Ubisoft byl minulý týden vcelku horký, zejména pokud jde o multiplayerovou taktickou střílečku Raibow Six Siege.

Navzdory vzrušujícímu oznámení Operation Wind Bastion, byla další sezóna zastíněna debatou kolem cenzury ve hře, když společnost před dvěma týdny oznámila, že bude celosvětově cenzurovat estetiku hry jako součást procesu prodeje tohoto produktu v Číně, místo toho aby vytvořila samostatnou cenzurovanou verzi pro čínský trh. Studio toto rozhodnutí nejprve obhajovalo tím, že chce zjednodušit vývojový proces atak cenzurovaly části hry pro každého.

Celosvětová komunita Rainbow Six Siege byla v okamžiku, kdy Ubisoft cenzuroval globálně hru okamžitě na nohou a během těchto dvou týdnů se byl vydavatel bombardován velmi silnou negativní zpětnou vazbou od herní komunity. Ubisoft se nyní rozhodl vzít své radikální rozhodnutí zpět a zavázal se, že se ve hře cenzura zcela změní v okamžiku, kdy bude zahájena operace Wind Bastion, která bude pravděpodobně spuštěna začátkem prosince. Ubisoft uvedl, že některé dosud cenzurou změněné prvky mohou zůstat v aktuálním stavu až do následující aktualizace, ale většina prvků by se měla vrátit zpět do normálu. 

Hráči tak nyní považují změnu rozhodnutí Ubosoftu o cenzuře, jako svou velkou výhru. Herní komunita musí být od doby, kdy EA zavedla ve Star Wars Battlefront II pay-to-win mikrotransakce, stále velmi proaktivní, kdy tato aktivita vedla například ke změnám v Need for Speed, Destiny 2, Middle-earth: Shadow of War i dalších hrách. Herní komunita je nyní ochotna tolerovat mikrotransakce jen v podobě kosmetických balíčků, ale zcela jistě by se obešla i bez nich.

Přečti si  Kvalifikujte se na olympiádu v Gran Turismo Sport

Rainbow Six Siege je nyní k dispozici na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno