V srpnu roku 2017 vydal výrobce tabletu Gamevice tiskovou zprávu, že zažaloval společnost Nintendo kvůli jeho návrhu konzole Switch, jelikož si tato firma jako první podala patent na tablet s odpojitelnými ovladači.

Gamevice obvinili Nintendo z toho, že se svou konzolí porušuje práva a povinnosti související s tímto patentem. Dle soudních záznamů se v říjnu 2017 rozhodl Gamevice stáhnout žalobu proti společnosti Nintendo a mohlo se zdát, že spor mezi společnostmi je tak zcela vyřešen.

Americká komise pro mezinárodní obchod (USITC) však nyní oznámila, že bude prošetřovat Nintendo v souvislosti s „určitým přenosným herním konzolovým systémem s připojitelnými ovladači a to včetně jejich komponent.“ “ Šetření je přímým důsledkem stížnosti Gamevice, vysvětluje USITC, který dodává, že společnost Gamevice požádala o „omezení objednávek a zrušení stávajících objednávek“ na Nintendo Switch.

Přečti si  God of War: The Board Game - Nová éra hrdinských dobrodružství

USITC dosud nerozhodla, ale plánuje provést konečné rozhodnutí v šetření co nejdříve a to nejpozději do 45 dnů. Pokud se USITC rozhodne dát Gamevice zapravdu a přistoupí k výše zmíněným návrhům, mlže to znamenat, že Nintendo bude muset zastavit prodej konzole Switch v USA.

Konzole je přitom v USA velmi oblíbená, o čemž hovoří i fakt, že společnost měla po většinu roku na tomto trhu nedostatek zásob.

Navíc pokud bude zjištěno, že společnost Nintendo porušila patent společnosti Gamevice, bude dalším výsledkem to, že tvůrce Nintendo Switch bude muset zaplatit licenční poplatky. Soud by mohl donutit společnost Nintendo, aby zaplatila Gamevice určité procento z příjmů, které Nintendo na prodeji Switche již utržila. To by mohlo být také jedno z rozhodnutí, které by umožnili další prodeje konzole v USA.

Přečti si  Servery LittleBigPlanet 3 byly na neurčito vyřazeny z provozu

Vzhledem k tomu, že Nintendo odhaduje prodat přes 20 miliónů kusů zařízení během tohoto fiskálního roku, může Gamevice stát Nintendo spoustu peněz.

Samotné Nintendo se zatím k situaci nevyjádřilo a nezveřejnilo své připomínky k oznámení USITC, ale není to prvně kdy Nintendo něčemu podobnému čelí. V minulosti musela společnost bránit použití názvu Donkey Kong , technologie 3D kamery používané v Nintendo 3DS, dvě obrazovky u Nintendo DS i dohodu se společností Philips který žádal zákaz prodeje WII U, právě kvůli porušení patentu.

Bez ohledu na rozhodnutí, které USITC vydá, mohou fanoušci očekávat, že společnost bude tvrdě bojovat zato, aby i nadále prodávala Nintendo Switch ve Spojených státech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno