Nová studie zjistila, že terapie videohrami může pomoci při léčbě ADHD a nabízí potenciální novou léčebnou cestu pro ty, kteří trpí touto poruchou.

Videohry mnohokrát již vyvolaly debatu o tom, zda jsou zdraví škodlivé nebo ne i to, zda mají vliv na agresivní chování u dětí a mladých dospělých. Nová studie však zjistila, že terapie videohrami může pomoci těm, kteří mají ADHD.

Studie, kterou provedl Dukeův klinický výzkumný ústav, rozdělila skupinu 350 dětí s ADHD ve věku 8–12 let do dvou skupin, z nichž jedna byla určena k hraní běžných videoher, zatímco druhá hrála hru konkrétně používanou pro boj s ADHD. Děti poté hrály své příslušné hry po dobu 25 minut denně, 5 dní v týdnu, po dobu 4 týdnů. Žádnému z dětí ve studii nebyla předepsána jiná formy medikace ADHD.

Přečti si  Sony si nechalo patentovat „Like Button“

Po čtyřech týdnech studie zjistila, že děti, které podstoupily videoherní terapii, překonaly kontrolní skupinu v testech souvisejících s pozorností. Videohry jsou často používány jako obětní beránek pro násilné chování. Studie však zjistila další výhody her, i když je k tomu někdy potřeba specializovaný software.

Některé další studie prokázali jiné výhody, například u lidí trpících duševními i fyzickými poruchami. Jedna nedávná studie zjistila, že VR může pomoci léčit pacienty s traumatickým poraněním mozku. Dukeova studie o ADHD nešla tak daleko, že by tvrdila, že terapie videohrami by měla nahradit tradiční metody léčby, ale je jasné, že určité lékařské výhody videoher mohou být stále podceňovány.

Kdo ví, jaké další výhody mohou být v budoucnu nalezeny. Pravděpodobně bude vždy existovat někdo, kdo řekne, že videohry způsobují násilí – ať už věda tento závěr podporuje nebo ne. Videohry se však stávají stále více tradičním kulturním proudem, což pravděpodobně znamená, že se konečně blíží radikální posun v jejich vnímání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno