Zpráva agentury ESA uvádí, že videohry měly zásadní dopad na ekonomiku USA z hlediska růstu i zaměstnanosti.

Jeden z koníčků, o kterém si lidé dlouhé roky mysleli, že je jen pro vybranou skupinu nebo nerdy, se stal jedním z nejziskovějších zdrojů v zábavním průmyslu. Nová studie od Entertainment Software Association (ESA) ukazuje, že odvětví videoher poskytlo významný dopad na americkou ekonomiku, a to jak z hlediska růstu, tak i pracovních míst.

Ve zprávě se uvádí, že americký videoherní průmysl generoval v roce 2019 ekonomický výkon o hodnotě 90300000000 $. Kromě toho průmysl podpořil téměř 429 000 pracovních míst. Toto číslo zahrnuje 143 000 lidí, kteří jsou přímo zaměstnáni v tomto odvětví, a průměrná roční odměna přesahuje 121 000 USD. Federální, státní a místní daně ve výši 12,6 miliard dolarů pocházejí také z činnosti související s videohrami.

Přečti si  Ubisoft nyní bude označovat své vlastní hry „Ubisoft Originals“

Kromě toho zpráva ESA také rozděluje deset nejlepších států, které nejvíce přispěly k americké ekonomice přímo z videoherního průmyslu. Níže si můžete prohlédnout celý seznam.

Stanley Pierre-Louis se podělil o několik myšlenek o tom, jak videohry ovlivnily ekonomiku. Uvedl: „Statistiky v této podrobné zprávě posilují významný dopad, který mají videohry na ekonomiku USA, včetně vytváření pracovních míst a poskytování pravidelného příjmu rodinám. Jako konvergenční bod pro vedoucí postavení v oblasti softwaru, hardwaru, zábavy a kreativního umění vytváří ekosystém videoher druh inovace zásadní pro hospodářský růst a tato zpráva pomáhá sdílet tento příběh novým a komplexním způsobem. “

Doufejme jen, že v zájmu vyššího ekonomického růstu se nebude zhoršovat kvalita her na úkor kvantity.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno