Minulý týden zavítal po pěti letech na Gamescom legendární vývojář a herní rockstar Hideo Kojima, který sebou přivezl hned tři nová videa a jeden gameplay k Death Stranding. Ty nám pomohli opět o něco více pochopit jeho nadcházející hru.

Na své nejzákladnější úrovni je Death Stranding akční hra třetí osoby zasazená do světa, ve kterém lidstvo a civilizace roztrhla řada katastrofických událostí spojených s tajemnými entitami zvanými BT. Hlavní postava, Sam Bridges, je kurýr, který cestuje z místa na místo a dodává různé balíčky a příležitostně i mrtvá těla.

Díky novým ukázkám nyní víme, že Amelie, postava představená v upoutávce, která byla k vidění jen na stánku PlayStationu a o níž jsme vám již psali, je vlastně novou prezidentkou UCA (United Cities of America). Jejím cílem je propojit zbývající města, znovu spojit lidi a znovuobjevit ztracené informace.

Přečti si  Housemarque opravili problém s mazáním postupu v Returnalu

Dozvěděli jsme se také, že dítě, které sebou Sam nosí je spojením s druhou stranou a díky připojení k Samově obleku mu dává možnost odhalit éterické predátory BT. Také bylo odhaleno, že pokud je úroveň stresu dítěte příliš vysoká jediným způsobem, jak jej znovu snížit, je připojení dítěte k umělému lůnu. Toto lůno je spojeno s lůnem skutečné matky dítěte, která se nachází v hlavním městě. Po „synchronizaci dat“ se úroveň stresu dítěte opět snižuje.

Na konci gameplay ukázky Ludens Fan jsme svědky toho, jak Sam po pádu uklidňuje rozrušené dítě, zde můžeme vidět opět ohromný Kojimův smysl pro detail, když se bionické rameno promění v dětský kolotoč a pomáhá Samovy dítě uklidnit. To naznačuje, že zvládnutí štěstí dítěte bude nedílnou součástí hry, protože pokud dítě není šťastné, nefunguje správně, což znamená, že hráč slepě chodí ve světě plném plovoucích BT.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

V ukázce Ludens Fan můžeme také vidět Sama močícího na houbu, zřejmě každý se zeptal proč? Ale v rozhovorech Hideo Kojima prozradil, že nedílnou součástí hry je multiplayer, který má sloužit k tématu spojení, o kterém je celá hra. Dokonce naznačil, že pokud více hráčů močí na stejnou houbu, něco se stane.

Sám Kojima na ONL (Open Night Live) fanouškům a novinářům opět připomněl, že Death Stranding je zcela novým herním žánrem a věří, že se hráči budou u jeho hry velmi dobře bavit.

Death Stranding vychází na PlayStation 4 8. listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno