Zvěsti hovoří o tom že BioWare odkládá vydání své nové sci-fi multiplayerové střílečky Anthem až na březen 2019. EA se tak v důsledku této informace propadají akcie.

Server Kotaku uvádí, že podle informací, které má z více zdrojů, byl termín původně ohlášeného letošního vydání Anthemu posunut na začátek roku 2019. Důvodem zpoždění se zdá být příliš optimistický počáteční termín vydání v kombinaci s následnou expanzí Anthemu.

Zpráva se zabývá podrobnostmi o tom, jak společnost BioWare přesunula většinu svých zdrojů k tomuto dlouhodobému projektu, přičemž se BioWare Edmonton a BioWare Austin zaměřují výhradně na tento projekt. Zvyšuje se také tlak na studio, které má zajistit, aby hra uspěla a to až do takové míry, že na Anthemu může záviset další budoucnost BioWare.

Podle zdrojů uvnitř společnosti se mnozí z vývojářů Anthemu cítí jak optimisticky, tak i úzkostlivě. A to nejen díky tlaku ze strany EA, ale i díky několikaměsíční přetrvávající nevoli hráčů k systémům aplikovaným v multiplayerových hrách jako je Star Wars Battlefront II, nebo Destiny 2. Navíc mají hráči v živé paměti nevydařený Mass Effect: Andromeda, kterou také pochází ze studia BioWare Montreal, které bylo následně rozpuštěno.

Přečti si  Nejnovější aktualizace pro Xbox Series X | S dělá rychlé obnovení ještě rychlejším

BioWare zatím oficiálně odklad hry nepotvrdil, ale dá se tušit, že tak brzy učiní. Podobné odklady nejsou u velkých AAA multiplayerových projektů žádnou novinkou, navíc Bioware bude mít v průběhu tohoto roku řadu příležitostí ukázat, v jakém stavu se hra nachází. Nedávný výpis volných pozic také ukázal, že BioWare pro Anthem stále nabírá nové zaměstnance a má s hrou několikaleté plány.

Další z možností odkladu mlže být i reakce na současný stav Destiny 2, jelikož Anthem má právě s multiplayerovou sci-fi hrou od Bungie několik podobností a zdá se, že se chtějí vývojáři z BioWare vyhnout stejným chybám. Navíc je to po téměř osmi letech nová franšíza od BioWare a tak je potřeba aby uspěla.

Přečti si  Destiny 2 - Nové zbraně přicházející v Season Of The Splicer

Ovšem na tuto zprávu negativně zareagovali akcie společnosti EA, které téměř okamžitě zaznamenaly propad o 2,6%. Je pravděpodobné, že hra vyjde nejpozději do konce března, jelikož tento termín představuje konec fiskálního roku. Je však jasné, že pokles akcií společnost EA příliš netěší, ovšem není to poprvé, co jejich akcie pokles zaznamenali. Navíc EA má řadu dalších titulů, které tento pokles brzy vyrovnají.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno