Společnost Sony zřejmě plánuje rozšířit svou nabídku videoher na mobilní platformy. Jak zjistil server TweakTown, společnost zveřejnila nový inzerát na pozici architekta mobilních platforem.

Zájemci o tuto práci by měli řadu povinností souvisejících s vydáváním videoher na mobilních telefonech, včetně návrhu systémové architektury a backendových služeb pro mobilní herní platformu.

PlayStation Studios Mobile hledá zkušeného softwarového inženýra, který by navrhl platformu PlayStation pro vývoj, vydávání a provozování free-to-play mobilních her,“ uvádí se v inzerátu. „Pracovník na této pozici bude stát v čele návrhu a implementace této platformy, bude spolupracovat s interními týmy na propojení mobilních her se službami PlayStation a zajistí, aby všechny mobilní hry splňovaly standardy kvality PlayStation.

Přečti si  Beyond Good and Evil 20th Anniversary Edition vyjde 25. června

V současné době není známo, jaké hry Sony plánuje vydat na mobilních telefonech, ale bude tak činit pod svou značkou PlayStation. Ve výpisu pracovních pozic se jako jedna z povinností uvádí také sledování technických inovací, změn a trendů, které ovlivňují vývoj mobilních her.

Ve výpisu je uvedeno, že uchazeči se budou podílet na vývoji nové platformy, jejímž prostřednictvím bude možné vyvíjet, publikovat a provozovat mobilní hry zdarma. Zdá se, že prioritou společnosti je také propojení služeb PlayStation s mobilními hrami, což by naznačovalo nějaký druh křížového postupu pro účty PSN s potenciálními funkcemi, jako jsou trofeje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno