Vývojáři Destiny 2 Bungie a vývojáři Valorantu Riot Games žalují GatorCheats a další dodavatele cheatů o všechno, co mají.

Bungie a Riot Games, vývojáři stojící za hrami Destiny 2 a Valorant, se od vydání svých her na PC musí neustále potýkat s podvádějícími hráči, kteří doslova decimují jejich hry. Cheatování se od od té doby jen zhoršilo a hráči, kteří chtějí hrát férově tím jen trpí. V současné době tyto hry opustilo velké množství hráčů, kteří obviňují studia z neschopnosti jakkoliv se bránit.

Jak se zdá, tak se Bungie a Riot Games rozhodli spojit a žalovat největšího distributora cheatů pro jejich hry: Camerona Santose a jeho společnost GatorCheats. GatorCheats, podle vlastního přiznání, je firma, která prodává vysoce kvalitní cheaty a služby pro nejpopulárnější hry na trhu. Společnost Bungie zastavila činnost GatorCheats před několika měsíci, ale podle právníků společnosti Bungie podnikání pokračovalo.

Přečti si  Režisér Daysd Gone otáčí a chválí fanoušky, protože petice za Days Gone 2 získala již 100 000 podpisů

Žaloba společností Bungie a Riot Games  usiluje o náhradu vzniklých škod a o to tak, aby společnost GatorCheats předala všechny zisky generované jejím podváděcím softwarem. Odhaduje se, že uvedené zisky se pohybují v řádu desítek či stovek tisíc dolarů. Soudní proces rovněž žádá soudy, aby Cameronu Santosovi a GatorCheats permanentně zakázaly další distribuci cheatů a podpoře těch, které již mají hráči k dispozici. Kromě toho žaloba požaduje, aby soudy zastavily veškerý podváděcí software GatorCheats napříč platformami.

Bungie a Riot Games investují spoustu peněz do anti- cheatového softwaru právě kvůli podnikům, jako je GatorCheat, které nezapomínají uvést ve své žalobě. S ohledem na to, pokud se jim ze soudního sporu podaří získat vše, co chtějí, bylo by to pro ně a jejich příslušné komunity obrovské vítězství.

Sice by to nepřineslo konec podvádění ve hrách, ale pro uživatele, kteří s oblibou podvádí by to byl velký zásah. Případné soudní vítězství by mohlo přinést radost nejen fanouškům Destiny 2 a Valorant, ale i hráčům Call of Duty, protože společnost Activision má s rovněž velké problémy s GatorCheats.

Přečti si  Remake The Last of Us bude víc než jen jednoduchý vizuální upgrade

Držme společnostem pěsti a doufejme, že soudní spor vyhrají a my si budeme moci alespoň na chvilku odpočinout od otravných podvodníků.

Valorant je k dispozici na PC. Destiny 2 je k dispozici na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X / S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno