Na oslavu prvního výročí vydání DLC Burning Shores pro Horizon Forbidden West zveřejnili vývojáři Guerrilla Games nový trailer, který hovoří o tom, jak byl navržen epický boj s Horusem v této hře.

Ve videu vystupují hlavní umělecká ředitelka Misja Baas a hlavní herní designér Arne Oehme, stejně jako další členové vývojářského týmu hry, kteří hovoří o boji. podívejte se na video níže.

Zdálo se, že studio si bylo vědomo ambicióznosti, že vyhlídka na navržení boje kolem Hora by mohla být správná od samého začátku. Oehme mluví o tom, jak boj působil jako skvělý vyvrcholení, protože to měl být konec příběhu Forbidden West. Boj také funguje jako finále v herním smyslu, protože testuje několik schopností Aloy.

Museli jsme dokončit příběhový oblouk Horizon Forbidden West, protože to byl poslední úkol rozšíření, a jako takový jsme museli dodat úroveň, která si zasloužila být jeho velkým finále,“ řekl Oehme.

Přečti si  The Last of Us Season 2 od HBO by mělo mít premiéru v první polovině roku 2025

Když bojujeme se strojem, který byl zodpovědný za zničení civilizace, připadalo nám, že by nemělo být snadné sundat ho jen pomocí luku a šípů. Chtěli jsme v tomto přesvědčivém boji zpochybnit všechny Aloyiny schopnosti: její schopnost vplížit se neviditelně a zůstat skrytá, její hbitost a schopnost lézt a plavat a také spolupracovat s jejími přáteli.

Baas mluví o tom, aby boj vypadal tak epicky, jak se cítí. Mluví také o smyslu pro rozsah boje a o tom, jak bylo důležité umožnit hráčům vidět Horuse z dálky i zblízka.

Abychom v boji vytvořili strukturu a dali mu dobré tempo a rytmus, pokusili jsme se během střetnutí oddělit hráče a Hora,“ řekl Baas.

Kdybychom chystali bojovat s Horem jen zblízka, bylo to, jako bychom mu ‚stříhali nehty‘, abych tak řekl. Byli byste neustále opravdu blízko a moc byste toho neviděli a chtěli jsme zajistit, aby hráči měli možnost stroj vidět a pozorovat jeho schopnosti. Chtěli jsme také, aby hráči byli svědky jeho schopnosti pohybovat se a všímat si ničení, které způsobuje krajině v cestě. Bylo pro nás opravdu důležité poskytnout Horovi tento okamžik prezentace, abychom hráčům ukázali jeho sílu.

Přečti si  Příští hra od Naughty Dog by mohla "redefinovat mainstreamové vnímání her", říká Neil Druckmann

Podívejte se na celé video, ve kterém také technický designér Marcin Matuszczyk a starší animátor tvorů David Vince hovoří o všech výzvách spojených s navrhováním boje, od hry až po animaci.

Horizon Forbidden West: Complete Edition vyšla na PC začátkem tohoto roku. Další podrobnosti najdete v naší recenzi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno