GSC Game World údajně přesouvá všechny své zaměstnance a své kanceláře do Česka.

Uvádí se, že vývojář Stalker 2 GSC Game World přesouvá své kanceláře do Česka kvůli probíhající ruské invazi. Vyplývá to ze zprávy Vortexu, který nastiňuje, že někteří, ne-li všichni zaměstnanci společnosti, stejně jako společnost samotná, se plánují přestěhovat do Česka, konkrétně do Prahy. Stejné zprávy sdílí také český novinář Pavel Dobrovský na svém Twitteru.

GSC Game World sídlí v Kyjevě na Ukrajině, hlavním městě země, která je v současnosti ústředním bodem probíhající ruské invaze. Vývojář nedávno uvedl, že veškerý vývoj Stalker 2 pozastaví na dobu neurčitou a že upřednostní bezpečnost svých zaměstnanců a jejich rodin. Přesunout všechny do Česka by jistě byl jeden ze způsobů, jak dostat vývojáře GSC Game World do bezpečí a zpět k jejich projektu, jehož vydání bylo plánováno na konec letošního roku pro Xbox Series X/S a PC.

Přečti si  NieR:Automata The End of YoRHa Edition přichází na Nintendo Switch

AKTUALIZACE

Dle Vortexu je již část vývojářského týmu GSC Game World v Praze. Informace hovoří o tom, že by se do Prahy nakonec mohl přesunout celý tým, který by zde měl mít kompletní zázemí pro vývoj, včetně mocapu. Samotné studio by se mělo k celé situaci oficiálně vyjádřit v závěru tohoto týdne.

Situaci kolem GSC Game World budeme nadále sledovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno