Tituly, které lze hrát, by neměly postrádat spuštění na Xbox Scarlett, říká Microsoft. Především to zajišťuje široká knihovna zpětně kompatibilních her.

Na konci roku 2020 budou dominovat všeobecné pozornosti konzole nové generace, které vydají společnosti Sony a Microsoft. PS5 a Xbox Scarlett tak budou opět v přímé konkurenci. Microsoft je však tentokrát sebevědomý a ukazuje na rozhodující „výhodu“ projektu Scarlett.

Matt Booty, nový vedoucí Xbox Game Studios, v rozhovoru pro GamesRadar hovořil o nové konzoli Xbox a ocenil dlouhodobější filozofii zpětné kompatibility: 

“Chceme, aby lidé věděli, že pokud investují do konzole Xbox, mohou si s sebou vzít svou herní knihovnu, takže si myslíme, že v tomto máme s Project Scarlett výhodu. Naším cílem je, aby každá hra běžící na Xbox One běžela také na Scarlett.”

Přečti si  [AKTUALIZOVÁNO] STALKER 2 - Neexistují žádné plány pro PS5, Game Pass je jeden z důvodů Xbox exkluzivity

Jednoduše si vezměte své oblíbené hry s sebou: Xbox Scarlett bude moci čerpat ze široké škály her ze všech předchozích generací Xboxu a to ihned po uvedení do prodeje.

Dokonce i hry z prvního Xboxu budou k dispozici na Next Gen konzoli. A tato dobře udržovaná zpětně kompatibilní knihovna by nyní mohla být esem v rukávu Microsoftu.

PS5 bude také zpětně kompatibilní

Dokonce i Sony již informovalo, že PS5 bude zpětně kompatibilní, ale zde je přesný rozsah této funkce stále nejasný. Nakonec bylo řečeno, že se stále vyhodnocuje, zda lze zaručit úplnou zpětnou kompatibilitu. Tak či onak, Microsoft má v tomto ohledu náskok.

Nové konzole PS5 a Xbox Scarlett vyjdou na konci roku 2020.

8 KOMENTÁŘE

  1. Keď sa pokúsia o niečo, ako keď oznamovali Xbox one (potreba byť neustále na internete a hry viazané na účet aj vo fyzickej forme), tak budú mať čo robiť, aby dali hráčom nejakú náplasť.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno