Xbox Series X má vyhrazený slot pro rozšíření úložiště kartou CFExpress
Domů » Hry » Novinky » Xbox Series X má vyhrazený slot pro rozšíření úložiště kartou CFExpress

Xbox Series X má vyhrazený slot pro rozšíření úložiště kartou CFExpress

4.2.2020
Publikoval:

Po úniku fotografií zadní strany Xbox Series X zobrazující porty jako HDMI, USB, ethernet a optické zvukové porty byl navíc ještě jeden slot, který téměř nikdo nebyl schopen identifikovat.

Někteří spekulovali, že by to mohlo být pro účely ladění, ale zdá se, že tomu tak není.  Podle spolehlivého zasvěcence Xboxu Brada Samse na Thurrott.com je záhadný slot ve skutečnosti pro rozšíření paměti. S ohledem na fakt, že jak Xbox Series X tak i PS5 budou využívat SSD disky, přičemž vedlejším efektem bude, že již nebudete moci připojit žádný starý levný přenosný pevný disk a získat tak další úložný prostor. Obě nové konzole budou muset přijít s novými úložnými řešeními.

Existuje tedy nějaký způsob, jak odhadnout, jaký typ řešení rozšíření úložiště Xbox Series X použije pouhým prozkoumáním našeho nově identifikovaného slotu? Sams se ve svém článku domnívá, že slot pro rozšíření úložiště vypadá přibližně na 31 mm x 4 mm, což je asi správná velikost pro paměťovou kartu CFExpress typu B. Paměťový řadič Phison PS5019-E19T Xbox One X (čip, který umožňuje špičkový přenos dat mezi SSD a CPU), je také považován za kompatibilní s kartami CFExpress typu B.

Karty CFExpress jsou další generací technologie paměťových karet, které poskytují rychlosti čtení a zápisu podobné jednotce SSD. Ovšem v současné době jsou velmi drahé cca 200USD za pouhých 128 GB a neuvěřitelných 600 USD za 512 GB.

Přečtěte si  Assassin Creed Syndicate bude ZDARMA na Epic Games Store

Zatím se nám to jeví jako nepravděpodobné řešení, ale je dosti možné, že se společnost Microsoft připravuje na budoucnost, jelikož ceny paměťových karet velmi rychle klesají. Samozřejmě existují i ​​jiné možnosti. Microsoft by mohl plánovat použití standardních NVMe SSD v nějaké vlastní jednotce nebo čtečce.

Co si o slotu myslíte vy?

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Call of Duty: Modern Warfare – Warzone Battle Royale může vyjít na začátku března i jako samostatná free-to-play hra

Nadcházející battle royale pro Call of Duty s názvem Warzone...