Pokračování filmu je v současné době naplánováno na příchod do kin v listopadu 2023.

Produkce Dune: Part Two, pokračování šestinásobně oceněného filmu z roku 2021 podle sci-fi eposu Franka Herberta, právě probíhá.

Zprávy se objevily s laskavým svolením oficiálního Twitter účtu Duny. “Válíme,” píše se v tweetu. “Produkce na Duně: Part Two začala.”

Duna byla na 94. slavnostním předávání Oscarů nominována na deset Oscarů, včetně nejlepšího filmu a nejlepší adaptace, ale odnesla si šest vítězství v kategoriích: Nejlepší zvuk, Nejlepší původní skóre, Nejlepší filmový střih, Nejlepší produkční design, Nejlepší vizuální efekty a Nejlepší kamera. Film také vytvořil rekord v kinech během pandemie a během zahajovacího víkendu vydělal 220 milionů dolarů.

První film vyprávěl příběh o příchodu rodu Atreidů na Arrakis, planetu životně důležitou pro Galaktické impérium, protože byla jediným zdrojem „spice“, látky kriticky důležité pro cestování rychlejší než světlo. Poté, co bývalý držitel léna Arrakis rod Harkonnenů znovu ovládne planetu v násilné vojenské konfrontaci, Paul Atreides se stáhne do rozlehlé pouště planety, kde se spřátelí s fremeny, domorodci, kteří umí přežít v drsných pustinách a bojovat za nezávislý Arrakis. Film končí tím, že Paul trpí vizemi svaté války vedené v galaxii jeho jménem.

Přečti si  Bayonetta 3 se připomíná novým trailerem

Druhá část bude vyprávět příběh o znovudobytí Arrakis rodem Harkonnenů a možná potvrdí Paulovu jasnozřivost.

Původně měl druhý díl vyjít v červnu tohoto roku, produkce byla odložena, což vedlo k tomu, že Dune: Part Two je nyní naplánována na 17. listopadu 2023. Pokračování bude exkluzivně v kinech, zatímco první film vyšel současně na HBO Max.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno