CD Projekt Red nedávno vydal dlouho očekávaný update pro PS4 verzi Zaklínače 3 s označením 1.61, která do hry konečně přinesla dlouho očekávanou podporu HDR, ovšem jak se zdá tak to bylo něco za něco.

Je dobré vědět, že hra, která se blíží ke svému tříletému výročí neustále získává od svých tvůrců podporu a na první pohled by se mohlo i zdát, že Zaklínač 3 nevypadal na konzolích tak dobře jako nyní, alespoň v případě Xbox One. V případě konzole od Sony se zdá, že vývojáři museli podporu HDR doslova vyhandlovat za množství detailů a textur.

Tato aktualizace HDR pro uživatele PlayStationu 4 měla být pomyslnou třešničkou na již tak vynikajícím dortu, ale jak se zdá, tak něco není úplně v pořádku a hra bude muset obdržet minimálně ještě jeden patch, který objevené nedostatky doufejme napraví.

Redaktoři z DigitalFoundry se zaměřili na porovnání grafických verzí hry 1.50 a nejnovější 1.61 a zjistili, že Zaklínač 3 prošel na PlayStationu 4 grafickým downgradem na úkor HDR. Nejvíce znatelné změny jsou na listech stromů, trávě i stínech postav a objektů. Ba co víc Zaklínač 3 prošel i snížením detailů odstraněním množství textur , což je znatelné například v městech a vesnicích.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Tato skutečnost je dokonce v rozporu s tím, co vývojáři u patche 1.61 deklarují, tedy podporu HDR, optimalizací výkonu a především i menšími vizuálními vylepšeními.

Jak redaktoři z DigitalFoundry uvádějí jedná se čistě o záležitost a problém spoejný s PS4 konzolí, konkurenční Xbox One žádným takovým problémem netrpí, navíc na nejsilnějším Xbox One X hra dosahuje až 60 fps, což u PS4 Pro nepřipadá v úvahu.

Jsme velmi zvědavi, zda CD Projekt Red přijde s další záplatou, která by kvalitu detailů a stínů vrátila zpět do podoby v jaké byly ve verzi 1.50.

Zaklínač 3 je nyní dostupný na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno