Společnost Sony by mohla ještě před příchodem PS5 v příštím roce usilovat o posílení svých vývojářských týmů.

Společnost Microsoft v loňském roce získala řadu vývojářských studií, které budou vytvářet hry exkluzivně pro jejich platformy. Přímý konkurent, společnost Sony, do nedávna neoznámila, že by usilovala o nová studia. Ovšem jak se zdá, tak minimálně dle prohlášení Jima Ryana, by to mohla společnost brzy změnit.

Serveru Gematsu Ryan nedávno sdělil že Sony se zdánlivě snaží získat více vývojářů. Ryan sdělil, že s příchodem Google Stadia je jedním z důvodů, proč by se společnost Sony mohla snažit posílit svou nabídku herních titulů.

Uvedl, že „obsah je stále důležitější než kdy jindy“. “Společnosti, které jsou nové pro herní průmysl a hledí na trh s nadějí, jsou něco, co určitě vítáme, avšak společnost Sony Interactive Entertainment má 25 let zkušeností v herním průmyslu a má velké výhody“.

Přečti si  Ubisoft se odklání od vydávání 3–4 AAA titulů za rok a rozšiřuje zaměření na „vysoce kvalitní“ free-to-play hry

Co se týče společností, které by společnost Sony mohla chtít získat, tak to je velká otázka. Ale je tu řada vývojářů, kteří pro Sony vytváří exkluzivně hry, aniž by je společnost zcel vlastnila. Příkladem je například Insomniac Games.

S ohledem na to, že PS5 vyjde s největší pravděpodobností na konci roku 2020, možná se dozvíme více o potenciálních akvizicích studia spolu s novinkami o novém hardwaru během příštího roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno