I když hra může být na Středním východě zakázaná, tak hráči by stále měli mít možnost hru získat jinou cestou.

Zdá se, že nadcházející PS4 exkluzivita od Naughty Dog nemusí nakonec vyjít po celém světě, minimálně tedy v několika zemích Středního východu. Vyplývá to z reakce podpory PlayStationu na uživatele, který který uvádí, že jakékoli hry, které se nezobrazují v regionálním obchodě byly zakázány.

The Last of Us Part II vychází exkluzivně na PS4 19. června a přesto, že je pro většinu zemí je hra k dispozici v PS Store, tak uživatelé v Saudské Arábii a Spojených arabských emirátech hru v obchodě nenajdou.

Na skutečnost, že si TLOU 2 nelze ve Spojených arabských emirátech a Saudské Arábie objednat, upozornil uživatel Redditu Ghostechful, který přiložil i screenshot emailu, který mu přišel od podpory Sony poté, co dotaz na absenci PlayStation 4 exkluzivity vznesl.

Přečti si  Sony momentálně vyvíjí přes 25 PS5 exkluzivit

Uživatel se dotázal společnosti Sony, proč není hra v jejich obchodě k dispozici k předobjednání a obdržel následující odpověď: „Pokud v dané oblasti není hra přítomna v obchodu PS Store znamená to, že hra byla zakázána příslušnými orgány země a my s tím nemůžeme nic dělat.”

Nebylo potvrzeno, proč je hra zakázána, ale existuje spekulace, že jde o hodnocení ESRB,  které podrobně uvádí, že by hra obsahovala nahotu, sexuální obsah a homosexualitu. Také se domníváme, že je to proto, že ve hře vystupují silné ženy, což v těchto zemích stále není žádoucí.

Přečti si  Přichází PlayStation Days of Play 2021

Stejná situace by údajně neměla hrozit u další PS4 exkluzivity, a to Ghost of Tsushima. Tento titul je dokonce lokalizován v arabském jazyce a neměl by tamním vládám, úřadům a náboženským uskupením nikterak vadit. Samotný zákaz ale příliš velkou váhu nemá. Tamní konzole nemají regionální zámek a hru si tedy hráči budou moci zakoupit z jiného PS Store.

The Last of Us Part II vychází 19. června exkluzivně na PS4 a vy si ji můžete spolu s mnoha bonusy předobjednat například ZDE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno