William English, který se podílel na vývoji první počítačové myši zemřel ve věku 91 let.

V roce 1960, William English – také známý jako Bill English – se připojil k Stanford Research Institute (SRI). V roce 1964 byl jedním z prvních, který se připojil k laboratoři Douglase Engelbarta známého jako Centrum augmentačního výzkumu. William English a Douglas Engelbart společně pracovali na vytvoření prototypu počítačové myši v roce 1963 , kterou navrhl Engelbart a kterou postavil vedoucí inženýr, English.

Prototyp myši SRI od Williama English a Douglas Engelbart (obrazový kredit: SRI International přes Wikimedia )

Prototyp, původně navržený v roce 1961, nevypadal jako myši, které známe dnes, a byl to blok s knoflíkem a super starým kabelem.  Uvnitř se ukrýval pár kol, jedno vodorovně a druhé svisle, to umožnilo počítači vykreslit kurzorem souřadnice X a Y. Po podání žádosti a získání dotace od NASA byla v roce 1965 myš vítězem pro zprávu Computer-Aided Display Control.

Přečti si  RECENZE: Dragon's Dogma 2 - Kde je ta desítka?

V roce 1967 podal SRI patent pro myš pod názvem „x, y indikátor polohy pro zobrazovací systém“. Patent byl udělen v roce 1970. V roce 1968, u Mother of All Demos English a Engelbart odhalili vedle dalších mnoha věcí svou myš.

V roce 1971 opustil William English SRI a připojil se k Xerox PARC, kde nakonec vyvinul kuličkovou myš, která byla podobná jako Rollkugel, trackball vyvinutý společností Telefunken v roce 1968. Telefunken nikdy nepožádal o patent na Rollkugel, protože cítil, že vynález není příliš důležitý.

Douglas Engelbart zemřel v roce 2013 ve věku 88 let. Díky Englebartovi, Englishovi a jejich týmu na SRI svět výpočetních techniky pokročil o notný kus dále. Nakonec došlo k vytvoření první laserové myši vyvinuté společností Logitec v roce 2004.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno