Dokumenty poskytnuté v soudním sporu mezi společnostmi Epic a Apple odhalili zisky vydavatelů her a herních služeb.

Soudní spor Apple vs. Epic v posledních několika dnech přináší mnoho zajímavých informací, z nichž většina se soustředila na obchodní jednání společnosti Epic. Nedávný dokument sdílený na Twitteru analytikem videoher Benji-Salesem však odhalil, kolik peněz v roce 2019 vydělalo prodejem služeb a videoher několik dalších velkých vydavatelů.

Jsou zde všichni velcí hráči , včetně společností Microsoft, Sony, Nintendo, Activision Blizzard, EA a Epic. Zajímavostí je, že zisky společnosti Sony v roce 2019 téměř dvojnásobné než zisky společností Microsoft a Nintendo ve stejném roce, což zdůrazňuje, jak dominantní Sony s minulou generací bylo.

Stojí však za zmínku, že tyto údaje neříkají vše. Většina držitelů platforem jako Microsoft a Sony obvykle prodává konzole se ztrátou, přesto tato čísla berou v úvahu pouze zisky z prodeje her. To znamená, že celkový zisk vydavatelů jako Sony, Microsoft a Nintendo z her je pravděpodobně mnohem nižší než to, co je zde zveřejněno. Pro Sony je to stále impozantní zisk, ale ne tak působivý, jak se původně zdálo.

Přečti si  Aktualizace Call of Duty: Warzone přidává podporu 120 FPS na PS5

Je také pravděpodobné, že tato čísla jsou v současné době mnohem vyšší po prudkém nárůstu výdajů hráčů v průběhu pandemie. Tato čísla nebudou brát v úvahu nedávný úspěch hry Animal Crossing: New Horizons nebo oživení Microsoftu s Xbox Series X | S a stále rostoucí popularitu Xbox Game Pass. Tencent je stále pravděpodobně na vrcholu, ale celkové pořadí se mohlo od roku 2019 dramaticky změnit.

Tento spor odhalil i další zajímavosti, jako například, že společnost Sony si jako jediná nechává platit za umožnění crossplay s jinými systémy, což pravděpodobně není informace, kterou se společnost chtěla chlubit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno