Když byla konzole Nintendo Switch vypuštěna na trh, tak někteří její majitelé hlásili problémy s hardwarem, včetně prasklin, které se tvořili v oblasti vypínače.

V tomto místě konzole praskala i přes to, že její majitelé tvrdili, že jim konzole nikdy neupadla a neudělali nic, co by bylo v rozporu s jejím správným zacházením.

Nintendo Life tak provedlo vlastní průzkum, kdy se uživatelů dotazovalo, zda má váš Switch nějaké praskliny, které nebyly způsobeny pádem, či jiným mechanickým poškozením? Obdrželi celkem 1189 odpovědí, ze kterých 20% respondentů uvedlo, že s těmito prasklinami mají zkušenost.

Podle příspěvků na sociálních sítích, které jsou v publikaci zdůrazněny, jsou nejčastější místa, kde se prasklina nachází v pravém rohu mezi tlačítkem napájení šroubem, který je v jeho těsné blízkosti.

Existují určité spekulace, že tyto praskliny jsou způsobeny teplem, které materiály rozpínají a stahují. Někteří také naznačili, že od té doby, co je problém tak zřejmý, je pravděpodobné, že společnost Nintendo pozměnila design Switche, aby problému předešla.

Přečti si  Red Dead Online, Psychonauts a Outlast 2 míří v květnu do Xbox Game Pass

V komentářích několik čtenářů uvádí, že se obrátily na Nintendo UK ohledně opravy konzole. Přičemž oprava se u Nintenda pohybuje v řádech od 130 do 175 liber, což je téměř polovina hodnoty nové konzole. Dotčení hráči také tvrdí, že našli na internetu vlastní náhradní díly za téměř 10 dolarů, což činí z uvedené ceny Nintendo UK poněkud přemrštěnou.

Na rozdíl od problému s Joy-Cony v tomto případě Nintendo nijak situaci nehodlá zkoumat a ve svém prohlášení uvádí, že po kontrole se svým evropským týmem mohou potvrdit, že na toto téma nedostali značný počet spotřebitelských dotazů.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno