Kup nám pivo

I když je vydání hry Onimusha: Way of the Sword stále ještě poměrně daleko, jelikož se jedná o rok 2026, na oficiálním blogu PlayStation se objevily další podrobnosti.

V příspěvku byly potvrzeny podrobnosti o hratelnosti připravovaného titulu, včetně toho, jak budou fungovat základní mechaniky, jako jsou lehké a těžké útoky a dokonce i odrazy, až hra příští rok vyjde na PC, PS5 a Xbox Series X/S.

Připravovaný titul bude využívat klasičtější bojový systém, kde lehké a těžké útoky budou mít svá vlastní tlačítka – čtvercové a trojúhelníkové na ovladači PlayStation. L1 funguje jako obranné tlačítko, které hráči umožňuje odrazit nepřátelské útoky a způsobit poškození jeho výdrže. Současné stisknutí L1 a X však dává další výhodu v tom, že zároveň vyvede nepřítele z rovnováhy a pokud se hráči nepodaří správně načasovat odraz, může se použít protiútok Issen.

Pokud jde o souboje s bossy, příspěvek popisuje jeden usch souboj proti postavě jménem Sasaki Ganryu, která je rivalem protagonisty Musashiho. Stejně jako hráčova postava je i Sasaki vyzbrojen Oni Gauntlet, která mu umožňuje provádět silné útoky poté, co sebere duše poražených nepřátel. Souboj s bossem je zřejmě navržen tak, aby prověřil hráčův vlastní smysl pro načasování, pokud jde o krytí a blokování útoků.

Přečti si  Pragmata vychází 17. dubna, nové gameplay video ukazuje další robotické hrozby

Tyto podrobnosti přicházejí krátce poté, co se začátkem tohoto týdne během akce Opening Night Live na Gamescomu objevil nejnovější trailer k hře Onimusha: Way of the Sword. Trailer se zaměřil na představení různých Genmů, s nimiž se hráči budou muset utkat v průběhu příběhu, jako například Miyamoto Musashi. Kromě běžných šermířů budou muset hráči bojovat také s majestátnějšími nepřáteli, včetně legendárních Yokaiů, jako je Nue, kteří dokáží sesílat blesky.

ASUS For Ludens Who Dare

Trailer také ukázal, že meče nejsou jedinými nástroji, které má Musashi k dispozici. Dokáže se s nepřáteli utkat i na dálku pomocí luku. Pokud jde o boj zblízka a osobní souboj, Musashi může také přepnout na hůl s dvojitou čepelí, aby vytvořil ohnivé vichřice a porazil několik nepřátel najednou.

V červnu režisér Satoru Nihei potvrdil, že Onimusha: Way of the Sword nebude mít otevřený svět. Místo toho nabídne lineárnější zážitek. Nihei také uvedl, že hra „není drtivá, ale jde o zemřít a znovu zkusit“. Studio se místo toho více zaměřilo na to, aby poskytlo zábavný zážitek i hráčům, kteří se nemusí cítit dobře v akčních hrách.

Přečti si  Unikly specifikace NVIDIA GeForce RTX 5050 9 GB

Onimusha: Way of The Sword není hra s otevřeným světem a už vůbec ne drtivá hra typu „zemři a znovu zkoušej“, jako by to byla hra ve stylu Soulslike,“ vysvětlil Nihei. „I když není pochyb o tom, že si ji užijí i ostřílení hráči akčních her, naším cílem bylo vytvořit hru, u které si užijí zábavu i hráči, kteří akční hry nepovažují za svou silnou stránku. Ve Way of The Sword jsme se zaměřili především na vyjádření střetu čepelí skrze akci.

Onimusha: Way of the Sword je návratem série poté, co ji z roku 2006 opustil titul Onimusha: Dawn of Dreams. Začátkem tohoto roku se franšíza dočkala také remasterovaného vydání Onimusha 2: Samurai’s Destiny.

Sledujte Game Press na Google, abyste dostávali naše novinky a recenze do svých feedů a vše věděli hned.
ZDROJGaming Bolt
Adam Jacik
Šéfredaktor a majitel webu, který se hernímu světu věnuje již od éry Commodore 64. Díky více než dvacetiletým zkušenostem a hlubokému zájmu o technologie dokáže spojovat historický kontext s moderními trendy a vést redakci směrem k odborné, kvalitní a důvěryhodné tvorbě. Ve volném čase se věnuje sledování kvalitní kinematografie, golfu, lyžování a sportovní střelbě, které pro něj představují vyvážený protipól dynamickému technologickému prostředí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno