Federální soudce schválil navrhovanou částku vyrovnání EEOC ve výši 18 milionů dolarů v žalobě proti Activision Blizzard, která byla podána v loňském roce.

Po téměř roce soudních sporů různých vyšetřováních vládními organizacemi, schválil federální soud částku, kterou bude muset společnost Activision Blizzard uhradit v kauze EEOC (US Equal Employment Opportunity Commission). Částka se odhaduje na 18 milionů dolarů.

Nyní může každý zaměstnanec Activision Blizzard (současný i bývalý) předložit své případy týkající se toxické pracovní kultury nebo sexuální diskriminace za období od 1. září 2016, poté mu bude udělena řádná kompenzace.

V nedávné tiskové zprávě generální ředitel ABK Bobby Kotick řekl: „ Naším cílem je udělat z Activision Blizzard příkladný model pro toto odvětví. I nadále se budeme zaměřovat na odstranění obtěžování a diskriminace na našich pracovištích.  Schválení této částky soudem je důležitým krokem k zajištění toho, aby naši zaměstnanci měli k dispozici mechanismy, které jim pomohou v případě, že by zažili jakoukoli formu obtěžování nebo msty.

Přečti si  Hra Call of Duty: Black Ops 6 byla oficiálně oznámena

Regulační orgány jako DFEH a Communications Workers of America kritizovaly toto urovnání na základě nedostatečně nízké částky, protože 18 milionů dolarů by bylo schopno poskytnout náhradu pouze 60 zaměstnancům. Abychom to uvedli do kontextu, Riot Games zaplatili přibližně 100 milionů dolarů na vyrovnání za své spory ze sexuální diskriminace, což zajistilo přibližně 1 000 zaměstnankyň a dalších 1 000 smluvních pracovníků.

Žadatelé ABK, kteří podají své případy prostřednictvím vyrovnání EEOC, navíc nebudou moci žádat o totéž, až případ DFEH dosáhne v únoru 2023 svého závěru. Také se objevuje obava, že dohodnutá částka EEOC sníží hodnotu vypořádání i případu DFEH.

Situaci kolem Activision Blizzard nadále sledujeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno