Zajímavé oznámení o ukončení spolupráce s vydavatelstvím Activision zveřejnilo studio Bungie na svých webových stránkách. Ve videoherních kuloárech se už jistou dobu točily informace, že po podepsání dohod studia Bungie s čínskou společností NetEase může dojít i na tento scénář.

Ve volném překladu Bungie uvadí: S Activisionem jsme vytvořili něco speciálního. Užili jsme si úspěšnou osmiletou jízdu a Activisionu bychom za jejich partnerství a podporu Destiny chtěli poděkovat. Naše budoucí plány s Activisionem jsou takové, že vydavatelská práva pro Destiny přejdou pod značku Bungie. Jsme připraveni se starat o Destiny sami, zatímco se Activision může více věnovat svým ostatním IP projektům.

Převod vydavatelských práv již započal a jak Bungie, tak i Activision se údajně snaží o to, aby hráči nepocítili žádné rozdíly.

Nebylo tajemstvím, že Activision nebyl dlouhodobě spokojený s prodeji Destiny 2 a následných DLC. Co ale opravdu stojí za rozpadem této několikaleté spolupráce se možná nikdy nedozvíme. Destiny na svých stránkách také uvedlo prohlášení o tom, že si jsou vědomi náročnosti úkolu, před který se postavili. Bungie je tak najednou bez velmi zkušeného partnera, ale druhou stranu teď může vézt Destiny přesně tím směrem, kterým si samo přeje.

Přečti si  Elden Ring - unikl další krátký klip, FromSoftware naznačuje, že by hra mohla vyjít na přelomu fiskálních let 2022-23

Není to ale poprvé co Bungie rozvazuje vztahy s velkými jmény. V roce 2007 se podobným způsobem rozešlo s Microsoftem, který tak získal veškerá práva pro značku Halo.

 

5 KOMENTÁŘE

  1. Filip Záhora A kto nútil Bungie na spoluprácu s Activision ? Pravdepodobne sa sami rozhodli. Vidíš vinníka v Activision, prečo ? Bolo to ďalšie Rozhodnutie Bungie, ďalšie zle, ako aj počas celej D2. By som chcel vidieť tu bandu kokotov, čo tieto rozhodnutia robia. Buď nemajú o hrách ani sajn a snažia sa to riadiť kal bežný kšeft, čo nikdy nemôže vyjsť alebo im úplne mrda.

  2. Filip Záhora Ale furt nevidím pointu v tom, čo hlasas, že Activision vyzdimalo, poškodilo… Bungie sa samo rozhodlo pre tuto spoluprácu, bolo to na picu rozhodnutie ako všetky ostatne a teraz to hrajú na chúďatká. Nech idu do pice aj cela ich ,,značka,,.

  3. René Keveš no podle mě z Destiny chtěli vytěžit maximum a ve spolupráci s Activisionem viděli možnost využití většího počtu zaměstnanců, financi atd, nebo neumím si to vysvětlit jinak.. Bungie dle mého názoru udělalo chybu, když byli nenasytní a Activision to využil jen pro obohacení, nic víc, ani míň.. Každopádně ze stavu D2 lze vinit oba, nicméně tuhle agresivní finanční politiku bych hledal spíše u Act. nežli u Bungie. Nevím no, je to můj osobní názor, nikomu ho nenutím..

  4. Filip Záhora Ten názor ti hneď vyvrátim. V rozhovore s Bungie padlo, že mali zviazané ruky a Activision nedovolil vyťažiť s Destiny maximum. Takze čo ? Zle rozhodnutie, chamtivi na všetko kývli, nedávali to a teraz chcú utiecť. Activision chcel často obsah a veľký, to Bungie vadilo, na druhu stranu, keby bolo po ježkoch, to akože chceli do takejto hry vydávať obsah raz za rok, aj keď väčší ? Kto by na to čakal. Kokoti sú to, všetci. Plus zlý formát hry. Jebem Destiny, Anthem aj Division, mobky jak hubky na náboje a kukáš jak vrabec čo ti kto hodí do huby, napospas, dúfam. Nech si to nechajú, je kopec iných skvelých her.

  5. no newim ja dostal destiny2 od batlenetu zadara nekdy 3 mnesice pred vydanim forsaken tehdy byla hra po dvou total odflaknutych dlc uplne nadne fanausci nic mene moc neveri ze i pres forsaken se to zlepsi penez dostalo bungie dost smlouva je na 10 let od 2010 forsaken to proste nespasil takze newim proc bungie cpat prachama hlavne existuje warframe a ten boj proste hosi prohraly

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno