Remedy říká, že nevydání fyzické verze umožní vydání hry za cenu 60 $ na konzolích a 50 $ na PC. Navíc hra obdrží dvě placená DLC nazvaná Night Springs a The Lake House, kromě nich ale hra dostane i obsah zdarma.

PlayStation Showcase s sebou přineslo první pohled na hororovou hru Alan Wake 2 a je nutno poznamenat, že ukázka udělal na fanoušky opravdu silný dojem. Po tomto představení vývojář také odhalil spoustu dalších podrobností v oficiálních FAQ .

Jedna maličkost, která upoutá pozornost, je skutečnost, že  Alan Wake 2  bude vydáno pouze v digitální podobě, přičemž Remedy říká, že nemá v úmyslu vůbec vydat hru ve fyzické podobě. Proč přesně tomu tak je? Vývojář zmiňuje několik důvodů, z nichž první je prostý a jednoduchý fakt, že spousta lidí již přišlo na digitální verze.

Sony PlayStation 5 si můžete koupit bez diskové jednotky a Xbox Series S od Microsoftu je pouze digitální konzole,“ píše Remedy. “Není neobvyklé vydávat moderní hry pouze digitálně.”

Vývojář také říká, že vydání hry pouze v digitální podobě umožní studiu udržet starou cenovou politiku, tedy hra bude na konzolích stát 60 USD, zatímco na PC bude cena za 50 USD. Samozřejmě, že je to cena pouze za standardní edici. K dispozici je také 80 $ Deluxe Edition (70 $ na PC), která bude obsahovat rozšiřující pass (pro dvě placená rozšíření po spuštění hry) a několik herních kosmetických doplňků.

Remedy také říká, že nechtělo vydat fyzickou verzi hry, která by stejně vyžadovala další stahování dat.

Vývojáři také odhalili, že Alan Wake 2 dostane po svém vydání bezplatné aktualizace, ačkoli Remedy neupřesnilo, co to bude obnášet. Ovšem hra také dostane dvě plnohodnotná placená rozšíření po spuštění. Budou se jmenovat Night Springs a The Lake House. Bohužel žádné podrobnější detaily o těchto rozšířeních jsme neobdrželi.

Více informací pravděpodobně dorazí během Summer Game Fest, kdy Geoff Keighley potvrdil, že zde bude představen rozsáhlejší gameplay.

Alan Wake 2  vychází 17. října pro PS5, Xbox Series X/S a PC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno